Teatr

Pora na Kontestacje 2010! (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2010, 12:38
Autor: (SZ)

W czwartek (18.11) startują w Lublinie Kontestacje 2010. Szósta edycja jednego z najciekawszych studenckich festiwali teatralnych w Polsce będzie jeszcze bardziej intrygująca. I pikantna.

Szymon Pietrasiewicz, młody i zbuntowany artysta nazwał swoją prezentację: "W pizdu”. W podtytule wyjaśnił, że jest to efemeryda performatywna. Podczas tego teatralnego wydarzenia chce wypunktować kanon "najbardziej banalnych, prymitywnych, oklepanych i najczęściej powtarzanych zachowań artystycznych w sztuce współczesnej”.

Grupa amber/vincent (Łódź/Sztokholm) pokaże performance "Rekiny i tostery”. Historia śmiercionośnego tostera, który zabił więcej osób niż rekiny to punkt wyjścia do zaskakującego pokazania granicy, na której życie krzyżuje się ze sztuką.

Teatr Lustra Strona Druga pokaże spektakl "Misja: Wiosna” oparty na opowiadaniach Schulza. Realizatorzy wpletli w przedstawienie obrazy inspirowane grafikami pisarza z Drohobycza, oryginalne teksty reklam z dwudziestolecia międzywojennego i piosenki, które mógł znać Bruno Schulz. Spektaklowi towarzyszy muzyka grana na żywo (pianino, kontrabas, akordeon, flety, gitara, bęben).

To tylko trzy z kilkudziesięciu wydarzeń festiwalowych. – Na czterech scenach młodzi ludzie mają szansę wypowiedzieć swoje zdanie na każdy nurtujący ich temat, przedstawić alternatywne sposoby wyrażania siebie poprzez sztukę – przekonują organizatorzy.

Spektaklom towarzyszą happeningi, koncerty (m.in. Audiostacja.Falenica, Wojciech Dunin-Kozicki i Zbyszek Kowalczyk), wystawy plastyczne, a także warsztaty (śpiewu, masek, ruchu performatywnego) oraz Projekt Czytelnia Dramatu i kino.

Bilety: spektakl – 5/10 zł; karnet jednodniowy – 10/20 zł; karnet na wszystkie wydarzenia – 30/40zł; warsztaty - bezpłatne (za okazaniem biletu na "Kontestacje"). Bilety dostępne w kasie i pokoju nr 2 ACK "Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16 w godz. 10 - 15.





Kontestacje 2010 - program

Miejsca ("Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16):
AS - ArtStudio
SW - Sala Widowiskowa ACK
MS - Mała Scena ACK
SC - Sala Czarna ACK

CZWARTEK 18.11

14:00 - WARSZTATY: Czytelnia Dramatu /MS
16:00 - Artur Kocięcki (Teatr im. J. Osterwy, Lublin) - "Przebudzenia" /AS
17:15 - Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: SCENA 21 (Lublin) - "W imię ojca i syna" /SW
18:30 - Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Tuż po (Lublin) - Pokaz pracy warsztatowej /SC
19:15 - Studio Teatralno-Muzyczne "Jazz-Club" (Kielce) - "Mgła" /SW
20:10 - Otwarcie Festiwalu /Foyer
20:30 - Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Tuż po (Lublin) - Pokaz pracy warsztatowej /SC
21:10 - Artur Kocięcki (Teatr im. J. Osterwy, Lublin) - "Przebudzenia" /SW
21:45 - Panel dyskusyjny /UWAGA: przeniesiony do Foyer
22:45 - Koncert w ramach sceny Ad Hoc: Sound's Good /UWAGA: przeniesiony do Foyer



11.00-15.00 - WARSZTATY: Czytelnia Dramatu /MS
11.00-15.00 - WARSZTATY: Kinga Boruń - Ruch performatywny /SC
15.15 - Teatr Puk-Puk (Świdnik) - "Nasza klasa" /AS
16.00 - Izabela Śliwa (Lublin) - "Mamałyga" /AS
17.15 - Teatr Enigmatic (Lublin) - "Niedźwiedź" /SW
18.15 - Dominik Złotkowski (Poznań) - "Betty Fat Girl" (performance) /Hol na parterze
19.00 - Szymon Pietrasiewicz (Lublin) - "W pizdu" (efemeryda performatywna) /SC
19.30 - Paweł Ferdek - "Szklana pułapka", "Odyseja złomowa", "Beautiful misunderstanding" (filmy) /SW
21.30 - Panel dyskusyjny /Klub festiwalowy Escape
22.30 - Koncert: Metoda (Lublin) /Klub festiwalowy Escape

SOBOTA 20.11

11.00-15.00 - WARSZTATY: Czytelnia Dramatu /MS
11.00-15.00 - WARSZTATY: Kinga Boruń - Ruch performatywny /SC
11.00-15.00 - WARSZTATY: Joanna Stanowska - Maski /Szklarnia
15.45 - Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Teatr Boczny (Lublin) - "Obcy" /AS
17.00 - Kinga Boruń / Katarzyna Mróz (Lublin) - "Between sth and sth" /SW
18.00 - Teatr Lustra Strona Druga (Sopot) - "Misja: Wiosna" /SC
18.40 - Teatr Lustra Strona Druga (Sopot) - "Misja: Wiosna" /SC
19.15 - Pracownia Intermedialna KUL Kulturoznawstwo (Lublin) - "Il futurismo" (performance) /Foyer
19.40 - Małgorzata Szyszka - "Szamani Mazateccy" (film) /SW
20.15 - Koncert: Audiostacja. Falenica (Warszawa) /Scena Ad Hoc
21.00 - Autorski projekt Kuby Kaprala i Agaty Elsner (Poznań) - "Staruchy 2058" /Klub festiwalowy Escape
21.45 - Panel dyskusyjny /Klub festiwalowy Escape
22.45 - After Party /Klub festiwalowy Escape

NIEDZIELA 21.11

11.00-15.00 - WARSZTATY: Czytelnia Dramatu /MS
11.00-15.00 - WARSZTATY: Kinga Boruń - Ruch performatywny /SC
11.00-15.00 - WARSZTATY: Joanna Stanowska - Maski /Szklarnia
16.00 - Teatr Tańca Inoj (Warszawa) - "Skórki pomarańczy" /AS
17.00 - Teatr Figur (Kraków) - "Zbrodnia i kara" (bajka dla dzieci i dorosłych) /SW
18.00 - amber/vincent (Łódź/Sztokholm) - "Rekiny i tostery" /MS
19.00 - Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Czytelnia Dramatu /SC
19.40 - Teatr Kreatury (Gorzów Wielkopolski) - "Ku Pa" /SW
20.30 - Pokaz pracy uczestników warsztatów Kingi Boruń i Joanny Stanowskiej /SW
21.00 - Koncert: Zbyszek Kowalczyk i Wojciech Dunin-Kozicki (Lublin) /SW
21.45 - Panel dyskusyjny /Klub festiwalowy Escape
22.45 - Jam session /Klub festiwalowy Escape

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna