Teatr

Pożegnanie z Antycznym Kosmosem Gardzienic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2009, 18:32

Na pożegnalne prezentacje "Antycznego Kosmosu Gardzienic” zaprasza na piątek (11.12) i sobotę (12.12) gardzienicki teatr.

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice” od 2003 roku prezentuje swoje spektakle w formie długodystansowych widowisk "Antyczny Kosmos Gardzienic”. W miarę poszerzania repertuaru i form działalności teatru zmieniała się zawartość tych maratonów.

Kiedyś podstawami wielogodzinnej kompozycji teatralnej były przedstawienia "Metamorfozy” wg Apulejusza i "Elektra” wg Eurypidesa, określane przez reżysera Włodzimierza Staniewskiego mianem esejów teatralnych.

Od początku w sekwencji pojawiały się też spektakle czy prace w toku przygotowywane z adeptami Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice”. M.in. sceny z "Awwakuma” – ćwiczebne przedstawienie oparte na "Żywocie protopopa Awwakuma”, zrealizowanym przez Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice” w 1983 roku, czy "Waza Francois” w wykonaniu absolwentów IV i V akademii.

Na najnowszą i zarazem ostatnią edycję "Antycznego Kosmosu Gardzienic” złożą się "Ifigenia w A...” wg Eurypidesa w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego z muzyką Zygmunta Koniecznego, sceny z "Elektry” wg Eurypidesa w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego z muzyką opracowaną przez Macieja Rychłego, sceny z "Ifigenii cygańskiej” – spektakl absolwentów VI Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice” i sceny z "Odysei” wg Homera – spektakl absolwentów VII i VIII Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice”.

W pożegnalnym wydaniu nocnego maratonu nie zabraknie ciekawych dodatków, które stały się tradycją "Antycznego Kosmosu Gardzienic”. Będą pokazy multimediów, wystawa fotografii oraz poczęstunki pierogami, herbatą i kawą. Być może także ognisko.

A wszystko będzie ujęte w wędrówkę po pozostałościach XVII-wiecznego kompleksu dworskiego, będącego siedzibą Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice”.

Prezentacje w piątek i sobotę o godz. 19. Bilety po 40 zł. Rezerwacje pod numerem tel. (81) 532 98 40 i pod adresem office@gardzienice.art.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Uczestnicy powinni przybyć z ekwipunkiem przeciwdeszczowym i w ubiorze stosownym do warunków wiejskich, zwłaszcza obuwiem pozwalającym na wędrówkę po nierównym terenie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna