Teatr

Premiera "Matrioszki" w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2012, 20:28

Adaptacja hipertekstowej powieści Marty Dzido p.t. "Matrioszka". Premiera w piątek, 18 maja w Warsztatach Kultury.

Występuje: Paulina Połowniak
Scenariusz i reżyseria: Karol Rębisz
Pomysł scenografii: Paulina Połowniak
Wizualizacje: Karol Rębisz

Problematyka spektaklu zasadza się wokół dwóch najważniejszych osi tematycznych. Pierwszą z nich jest rozpad i patologia w rodzinie ojca alkoholika. Problem ten, opowiadany w pierwszej osobie przez główną bohaterkę, córkę, przyszłą matkę, otwiera kolejny, główny krąg problemowy. Jest nim pozycja kobiety, zarówno w rodzinie nękanej patologią, jak i w całym społeczeństwie. Przekazywana z pokolenia na pokolenie swoista "martyrologia” kobiet w rodzinie bohaterki ma duży wpływ na to kim jest ona dziś, a także budzi duży niepokój o los jej nienarodzonego dziecka.

Język sceniczny monodramu, opartego na tekście niepublikowanej dotąd powieści Marty Dzido, przenosi nas do wewnętrznego świata dorosłej kobiety, w którym mieszają się wrażenia ze świata realnego z wyobraźnią dziecka. Tym sposobem ostateczny produkt przypomina bajkę dla dorosłych: trochę śmieszną, trochę straszną historię o zagubieniu człowieka we współczesnym świecie.

Powieść Marty Dzido p.t. "Matrioszka", która ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa Ha! art

Premierowy pokaz sztuki w ramach Festiwalu Transeuropa 18 maja 2012 r. o godz. 20:00 w Warsztatach Kultury w Lublinie, ul.Popiełuszki 5. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna