Teatr

Premiera spektaklu „Haj” w Centrum Kultury

Dodano: 13 stycznia 2016, 18:43
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W sobotę, 16 stycznia w Centrum Kultury odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Teatru Maat Projekt pt. „Haj”. Trzy premierowe pokazy odbędą się o godz. 17, 19.30 i 21.30.

Spektakl w reżyserii Tomasza Bazana stanowi niezwykłe połączenie fabuły, muzyki, tańca i instalacji. Widzowie będą bezpośrednio uczestniczyć w psychodelicznym przedstawieniu. Na odbiorców ma wpływać także jedyny w swoim rodzaju komputer-baba M.A.R.T.H.A., czyli samo-rozwijający się instrument sensoryczny.

- Oddaliliśmy się od teatru na tyle, aby ujrzeć jego technikę i ideologię jako gnostyckie narzędzia. To ruch świadomego umysłu w kierunku samoprzebóstwienia, ku czystemu niebu, ku szczytom ludzkich doświadczeń, do stanu boskiej radości i pełnej wiedzy – piszą twórcy spektaklu.

Teatr Maat Projekt to jeden z najważniejszych kolektywów performatywno-tanecznych w Polsce młodego pokolenia, założony w 2004 roku przez reżysera i choreografa Tomasza Bazana. Głównym środkiem wyrazu TMP są eksperymenty z szeroko pojętymi formami prowadzenia ciała, korzystając z wielości współczesnych technik tanecznych – kładąc szczególny nacisk na taniec intuitywny i performatywny wymiar przestrzeni ciała.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ilość miejsc ograniczona (15 osób podczas każdego pokazu).

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna