Teatr

Premiera w Andersenie: „Anioł za lodówką”

Dodano: 9 czerwca 2016, 20:10
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Teatr im. Ch. H. Andersena zaprasza na premierę najnowszego spektaklu „Anioł za lodówką” Grażyny Lutosławskiej, w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Przedstawienie będzie można oglądać od najbliższego weekendu (w piątek, 10 czerwca, godz. 17 – premiera pedagogiczna, w sobotę, godz. 17 – premiera prasowa, w niedzielę pokaz o godz. 12).

Grażyna Lutosławska jest działającą w Lublinie dziennikarką i pisarką. Związana jest z Radiem Lublin, Teatrem Starym, a także programem drugim Polskiego Radia. W 2009 roku Teatr im. Osterwy wystawił jej sztukę „O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata”.

Sztuka „Anioł za lodówką” powstała specjalnie na zamówienie Teatru Andersena. Autorka sięga w niej do motywów związanych z Lublinem. Akcja sztuki toczy się w kamienicy przy placu Zamkowym, na której gzymsie stoi nagi chłopiec. - Razem z nim dach zamieszkują dwa potwory; jeden jest blisko chłopca . Atakuje go , lecz ma zasłonięte oczy. Drugi, ten straszniejszy, na szczęście jest w sporej odległości. W tej samej kamienicy na kuchennym stole siedzi Anioł. Zmartwiony, zamyślony, z pogniecionymi skrzydłami – czytamy w opisie spektaklu.

Występują: Gabriela Jaskuła, Anna Dudziak (gościnnie) , Wioletta Tomica, Ilona Zgiet, Konrad Biel, Bogusław Beniu Byrski, Mateusz Kaliński, Kacper Kubiec, Bartosz Siwek.

Spektakl dla widzów od 7 lat. Bilety: 25 zł.

Czytaj więcej o: Teatr Andersena spektakl premiera
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 czerwca 2016 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I to jest jedyna dobra wiadomość, jaką dziś znalazłem w Dzienniku Wschodnim.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna