Teatr

Premiera w Andersenie: Pyza na polskich dróżkach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2013, 19:08

Premiera w sobotę 23 listopada o 17, pierwsze spektakle w niedzielę, 24 listopada, o godz. 10 i 16.

To spektakl dla najmłodszych widzów. – Do trzech lat. Dzieci i rodzice siedzą z aktorami na scenie. I mogą wpływać na przebieg i tempo spektaklu – tłumaczy Daniel Arbaczewski, reżyser sztuki oraz autor scenariusza.

Na scenie występują: Wioletta Tomcia, Urszula Pietrzak, Bogusław Byrski i Daniel Arbaczewski. Oraz Pyza. – Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie” mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem.

Spektakl jest grany na górnej scenie, ale widownia jest mocno ograniczona. W sumie na spektakl wchodzi 40 osób, które aktorzy zapraszają na teatralny dywanik.

– Lalek jako takich nie ma, ale są zabawki, nawiązujące stylem do sztuki ludowej. Co nie znaczy, że na scenie nie pojawi się żaba czy bocian. Tytułowa Pyza raz będzie piłką, którą toczymy na scenie i na piłce pojawi się uśmiechnięta buzia. Innym razem ulepimy ją z ciasta – dodaje reżyser.

W najnowszym spektaklu jest sporo odwołań do muzyki ludowej.
Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego. Aktorzy śpiewają piękne kołysanki. Scenografię do spektaklu zrobił Dariusz Panas, za opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne odpowiada Bożena Chrobak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna