Teatr

Premiera w Muzycznym: Musical Machiavelli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2014, 12:20
Autor: Kmo

W sobotę, 22 listopada, o godz. 18 na scenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, (ul. Dobrzańskiego 3) Teatr Muzyczny wystawia premierowy musical „Machiavelli.

Muzykę do spektaklu skomponował znakomity Jerzy Wasowski, libretto jest dziełem Ryszarda Marka Grońskiego i Antoniego Marianowicza. Widowisko reżyserował Tomasz Obara. Kierownictwo muzyczne - Piotr Wijatkowski, scenografia - Andrzej Witkowski, kostiumy - Anna Sekuła, choreografia - Violetta Suska.

Musical bazuje na genialnym tekście jednego z najwybitniejszych umysłów politycznych w historii, Niccolo Machiavellego. Tym razem mistrz podstępu swój geniusz objawia nie w spiskach pałacowych, ale w krotochwilnej historii traktującej o ludzkiej głupocie.

Osią libretta tego musicalu jest intryga, do jakiej zostaje zaproszony zblazowany Machiavelli, który po podstępie doktora Calfucciego spędza wygnanie na grze w kości z miejscowymi. Inspiratorem całego zamieszania jest jego były uczeń Kallimach, który zakochał się w Lukrecji, córce byłej kochanki Machiavellego, a żony zdrajcy Calfucciego. Podjudzony możliwością zemsty na swoim wrogu Machiavelli powraca do Florencji i knuje straszna zemstę…

Bilety w cenie 80-90 zł. Więcej na www.teatrmuzyczny.eu
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna