Teatr

Próba otwarta "Złego" w Centrum Kultury

Dodano: 2 listopada 2015, 13:32
Autor: Damian Drabik

materiał organizatora
materiał organizatora

Scena Prapremier InVitro zaprasza w środę, 11 listopada, o godz. 16, na otwartą próbę spektaklu „Zły” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Próbę kultowego spektaklu będziemy mogli zobaczyć w Centrum Kultury.

Wszystko zaczęło się od niezwykłego spotkania. Dariusz Jeż odsiadywał kilkuletni wyrok za działalność przestępczą. Tymczasem w Areszcie Śledczym w Lublinie reżyser Łukasz Witt-Michałowski realizował wspólnie z więźniami Lizystratę Arystofanesa w ramach tak zwanego „Teatru pod Celą”.

Wtedy panowie się poznali. Spotkanie zaowocowało pozytywną zmianą w życiu Jeża, który zakochał się w teatrze i został aktorem Sceny Prapremier InVitro. W ten sposób powstała także nowa opowieść Witt-Michałowskiego, która podbiła serca widzów. Spektakl „Zły” jest bowiem oparty na przeżyciach Dariusza Jeża.

Urodzony w 1974 roku w Lublinie Łukasz Witt-Michałowski jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a także Wydziału Reżyserii Teatralnej w Hessische Theaterakademie we Frankfurcie nad Menem. Jako aktor występował na deskach Teatru Nowego w Łodzi oraz Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Jest założycielem, dyrektorem i reżyserem działającej od 2007 roku Sceny Prapremier InVitro. 

Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; scenariusz: Dariusz Jeż, Grzegorz Kondrasiuk;
scenografia: Dariusz Jeż; opracowanie graficzne: Lech Mazurek; obsada: Przemysław Buksiński, Dariusz Jeż, Jarosław Tomica.

Wstęp wolny.

Dariusz Jeż: Byłem zły

 

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna