Teatr

Pszczółka Maja w Andersenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2009, 23:13

Lubelski Teatr Andersena będzie pierwszą polską sceną, na której rozegrają się "Przygody pszczółki Mai”. Oficjalna premiera 30.05.

Ale nie trzeba czekać aż do ostatniej soboty maja. Spektakl będzie grany już od najbliższej niedzieli (24.05) codziennie z wyjątkiem poniedziałku.

Przedstawienie w bardzo niewielkim stopniu będzie przypominało słynny serial telewizyjny, stworzony w połowie lat 70. I to nie tylko z powodu odmienności formalnej.

Tak jak on jest realizowane w oparciu o książkę niemieckiego pisarza Waldemara Bonselsa "Die Biene Maja und ihre Abenteuer” (1912), ale wykorzystuje tylko jedno opowiadanie z tego zbioru.

W swojej adaptacji Ireneusz Maciejewski przedstawia wątek porwania królowej pszczół i jej poszukiwania przez pszczele towarzystwo na czele z Mają. W wyniku tej przygody główna bohaterka przeistoczy się z pszczółki w dojrzałą i odpowiedzialną pszczołę.

Mikroświat przyrody wykreuje plastycznie jedna z najwybitniejszych scenografek lalkowych Eva Farkasova, Słowaczka pracująca w Polsce. Dyrektor Teatru Andersena obiecuje porywającą muzykę, którą komponuje Marcin Partyka.

Choreografia jest autorstwa Pauliny Andrzejewskiej, która wcześniej stworzyła układy taneczne do polskiej wersji musicalu "Upiór w operze” w Teatrze Roma w Warszawie, a także do "Wieczoru baletowego” w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Całość reżyseruje Jerzy Jan Połoński, znany lubelskiej publiczności przede wszystkim ze zjawiskowej musicalowej inscenizacji "Kopciuszka”. Także "Przygody pszczółki Mai” będą miały taki charakter.

Pierwszy w Polsce spektakl na podstawie książki Bonselsa ma trwać 90 minut z przerwą.

Już można kupować bilety. Ceny: 12 zł (grupy zorganizowane), 16 zł (w niedziele), 18 zł (premiera). Adres: ul. Dominikańska 1.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna