Teatr

Rosyjskie bajki na lubelskiej scenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2014, 15:37
Autor: am

W niedzielę i poniedziałek (23-24.11) na Sali Widowiskowej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów “Bliski Wschód zaprasza na spektakl "Zwierzątka, małe zwierzenia w reżyserii Pawła Passiniego

Rosyjskie bajki Siergieja Kozłowa o przygodach jeżyka, niedźwiadka czy żółwia są za naszą wschodnią granicą są tak popularne, że kilka lat temu w Kijowie stanął pomnik Jeżyka. W Lublinie te proste przypowieści z mądrym, ponadczasowym przesłaniem dostały nowe życie.

Na scenę wychodzi Niedźwiedź (w tej roli Dariusz Jeż), Zając (Sean Palmer), Sowa (Joanna Lewicka), Jeż (Elżbieta Rojek), Wiewiórka (Katarzyna Tadeusz), Pies (Maciej Wyczański) i Ryś (Agata Meilute). Mają swoje przygody, dylematy, marzenia. Choć różnie patrzą na świat - robią wszystko, żeby się dogadać. Zupełnie odwrotnie niż ludzie. Wzruszeń i emocji jest tak dużo, że siedząc na widowni podświadomie szukamy wentylu. Nic więc dziwnego, że na każdy dowcip ze sceny, publiczność reaguje głośnym śmiechem.

Za pomocą bardzo prostej scenografii, kamery na żywo, rzutnika i świateł scena zamienia się w bajkowy las. Las, w którym zwierzęta świetnie się bawią, a widzowie razem z nimi. Zwłaszcza, gdy okazuje się, że znaleźliśmy się w Dziuplinie, który robi co może by zostać Europejską Stolicą Kultury, a jego mieszkańcy karmią przyjezdnych gigantycznymi pierogami.

Passini przełożył bajki Kozłowa na język współczesnych. Tych, którzy chętniej sięgają po pilota do telewizora niż po książkę pełną starych przypowieści. Reżyser sprawił, że oglądający perypetie futrzaków dorośli, bawili się lepiej niż ich dzieci.

Spektakl rozpoczyna się o godz. 18. Bilety w cenie 20 i 30 zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna