Teatr

Rozpoczyna się Festiwal Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi” (program)

Dodano: 15 czerwca 2009, 13:09

Spektakle w namiocie cyrkowym, teatry uliczne, występy teatralno-muzyczne w muszli koncertowej i przedstawienia w salach.Tak będzie w Lublinie przez pięć najbliższych dni (15-19.06).

W sumie podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi” zostanie zaprezentowanych trzynaście spektakli. Wystąpią trupy z Polski, Słowenii, Czech, Ukrainy i Białorusi.

Głównymi nurtami czwartej edycji imprezy będą mariaż teatru z cyrkiem i muzyka jako motor przedstawienia. Przedstawienia reprezentujące pierwszy prąd będą pokazywane w namiocie na placu Litewskim, a spektakle z drugiego - w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego.

W przestrzeni cyrkowej wystąpi w poniedziałek o godz. 18 Teatr Krepsko. Jest on znany z nowatorskich i zaskakujących niekonwencjonalnymi rozwiązaniami etiud aktorskich, a także z posługiwania się żartem, absurdem i czarnym humorem jako elementami działań scenicznych.

Czesi zaprezentują spektakl "The Mad Cup of Tea”. - To będzie niezwykłe herbaciane party, gdzie nic nie jest tak jak zawsze, a znajome pojęcia przestrzeni i bezpieczeństwa przestają obowiązywać - zapowiadają organizatorzy.

Zwolennicy bardziej konwencjonalnych przedstawień powinni być ukontentowani spektaklem Teatru Polonia "Grube ryby”. Ekipa Krystyny Jandy zagra sztukę Michała Bałuckiego dwukrotnie w Chatce Żaka - o 17 i o 20.30.

Bilety - od 20 do 50 zł - do kupienia w kasie Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.

Program festiwalu

Poniedziałek 15.06

17.00: Teatr Polonia, Warszawa, "Grube ryby” (120 min) - Chatka Żaka
18.30: Teatr Krepsko, Czechy, "The Mad Cup of Tea” (55 min) - Namiot na placu Litewskim
20.30: Teatr Polonia, Warszawa, "Grube ryby” - Chatka Żaka (120 min) (OTWARCIE FESTIWALU)

Wtorek 16.06

18.00: Teatr Decalage, Czechy, "Obssesion” (60 min)- Namiot na placu Litewskim
21.30: Narodowy Akademicki Teatr im. M. Gorkiego, Białoruś, "Poskromienie złośnicy” (200 min) - Muszla koncertowa

Środa 17.06

16.00: Kijowski Teatr Uliczny KET, Ukraina, "Marzenia albo Karnawał” (60 min) - Plac Litewski
18.00: Kranj Theatre, Słowenia, "Żywot w cieniu bananowca” (90 min) - Sala Nowa CK
20.00: Kejos The-at-er, Wrocław, "Alicja w krainie...” (45 min) - Namiot na placu Litewskim
22.00: Lwowski Teatr Voskresinnie, Ukraina, "Hiob” (60 min) - Muszla koncertowa

Czwartek 18.06

18.00: Karolina Cicha, Warszawa, "Koncert jednoosobowej orkiestry” (60min) - Sala Nowa, CK
20.00: Teatr Korez, Katowice, "Ballady kochanków i morderców” (70 min) - Namiot na placu Litewskim
22.00: Kijowski Teatr Uliczny KET, Ukraina, "Pomiędzy Niebem a Ziemią” (60 min) - Plac Litewski
23.00: Projekt Wings, Czechy, "Projekt Wings” (60 min) - Muszla koncertowa

Piątek 19.06
17.00: Teatr Polski, Bielsko Biała, "Szwejk” (180 min) - Chatka Żaka
21.00: Bogdanowicz Trio w składzie Patrycja Olton, Marcin Olak i Mariusz Bogdanowicz - koncert (60 min) - Wirydarz CK (ZAKOŃCZENIE FESTIWALU)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna