Teatr

Scena ACK dla mistrzów aktorstwa z kraju

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2010, 04:09

Spektaklem "Blackbird” z Adamem Ferencym zostanie zainaugurowany w poniedziałek (1.02) nowy cykl teatralny w Lublinie.

Cykl nosi nazwę "Scena Mistrzów” i ma formułę podobną do Lubelskiego Salonu Artystycznego, dzięki któremu mogliśmy w minionym roku oglądać m.in. Adama Ferencego i Maję Komorowską w "Szczęśliwych dniach” Samuela Becketta w reżyserii Antoniego Libery.

– Naszym celem jest sprowadzanie do Lublina uznanych w całej Polsce spektakli i znakomitości polskiej sceny aktorskiej – mówi Joanna Swacha z Działu Marketingu i Promocji Chatki Żaka.

Swacha dodaje: – Projekt zakłada comiesięczne, poniedziałkowe, spektakle teatralne z udziałem aktorów teatrów z całego kraju, których kunszt wykonawczy jest powszechnie ceniony. Zaprosiliśmy do współpracy Adama Ferencego, Annę Seniuk, Joannę Żółkowską, Paulinę Holtz i Renatę Dancewicz, którzy wystąpią w nadchodzących miesiącach.

Inauguracyjne przedstawienie, "Blackbird” Davida Harrowera w reżyserii Grażyny Kani, to wielokrotnie nagradzany i doceniany spektakl warszawskiego Teatru Dramatycznego.

Atutami "Blackbird” są znakomita obsada – Adam Ferency i Julia Kijowska w rolach głównych – a także kontrowersyjność tematu, którym jest pedofilia.

Początek spektaklu o godz. 19. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Bilety po 50 i 40 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna