Teatr

Scena Prapremier "InVitro”: Teraz biba, zaraz premiera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2010, 20:55

Na 6 lutego Scena Prapremier "InVitro” zaplanowała kolejną premierę. Tymczasem na poniedziałek (11.01) zaprasza na imprezę urodzinową.

"Z okazji drugiej rocznicy powstania Sceny »InVitro« pragniemy zaprosić wszystkich widzów, przyjaciół i entuzjastów na »urodziny« teatru” – czytamy w zaproszeniu na bibę, która odbędzie się w Art Studio ACK UMCS "Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16.

Podobnie jak na balandze z okazji pierwszych urodzin teatru prowadzonego przez Łukasza Witt-Michałowskiego, można spodziewać się wielu atrakcji teatralnych, para-teatralnych, happenerskich i muzycznych. "Obowiązkowo należy posiadać ze sobą jednorazowe kapcie szpitalne!” – to zdanie z zaproszenia potwierdza, że szykuje się niezwykła impreza.
Początek o godz. 19.

Teatr, który 2009 rok zamknął premierą niezłego spektaklu "Zły”, nie tylko balanguje, ale też ostro pracuje. 26 stycznia powróci na scenę Art Studia ze "Złym”. A 6 lutego zaprezentuje tu swoje najnowsze dzieło – "Już się ciebie nie boję, Otello!”.

Oto, co napisano w tekście promocyjnym przedstawienia: "To sztuka na podstawie »Otella« Szekspira przepuszczona przez filtr dzisiejszej wrażliwości i niewrażliwości. »Otello« niesie ze sobą to, co zapomniane, co wcześniejsze w nas – i chociaż niby oswojone – boimy się, bo może nam zagrozić, bo pewnego dnia może być od nas silniejsze… a wtedy z nami koniec. Na szczęście jest Jago!”.

Ostatnie zdanie tekstu zapowiada dalekie odejście od tragedii Szekspirowskiej, bo przecież Jago to samo zło – człowiek, który swoją intrygą rozbił związek Otella i Desdemony i doprowadził do ich śmierci.

Sztukę napisał Artur Pałyga, autor dramatu "Ostatni taki ojciec”, wystawionego przez Scenę Prapremier "InVitro" w połowie ubiegłego roku. Reżyseruje Joanna Lewicka, absolwentka Hochschule fur Music und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem, dla której "Już się ciebie nie boję, Otello!” będzie drugim spektaklem w polskim teatrze.

Asystent reżysera: Karol Rębisz. Choreograf: Tomasz Dajewski. Obsada: Ewa Pająk, Ewelina Stepanczenko, Dariusz Jeż, Paweł Pabisiak, Adam Pater i Marcin Zarzeczny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna