Teatr

"Skrzypek na dachu" w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2013, 13:57
Autor: Kmo.

"Skrzypek na dachu" w Teatrze Muzycznym (Emilia Kaczanowska)
\"Skrzypek na dachu\" w Teatrze Muzycznym (Emilia Kaczanowska)

W piątek i w sobotę (19 i 20 kwietnia) o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, (ul. Akademicka 15) odbędą się spektakle sławnego musicalu "Skrzypek na dachu” , na które zaprasza lubelski Teatr Muzyczny.

To musical, oparty na opowiadaniu klasyka literatury żydowskiej Szaloma Alejchema, który stał się legendą współczesnego teatru muzycznego. Przedstawia losy żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji.

Spektakl zawiera w sobie egzotyczny świat miasteczka Anatewka, którego codzienność przesiąknięta jest tradycją i obyczajem, ale także radością życia i humorem. Łączy fantastyczną, pięknie skomponowaną prozę Szaloma Alejchema ze wspaniałą muzyką; lekką formę muzyczną z głębokim przesłaniem humanistycznym.

To jeden z najsłynniejszych musicali świata, mądry i zabawny, wzruszający z cudowna muzyką, z piosenkami, które stały się już klasyką, ale wciąż są śpiewane, popularne, lubiane.

Bilety w cenie od 40 zł do 55 zł do nabycia w kasie Teatru Muzycznego (CHR Lublin Plaza, I piętro łącznik od ul. Grottgera), tel. 81 532 96 65. Rezerwacja biletów Biuro Organizacji Widowni tel. 81 532 25 21.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna