Teatr

Spektakl "Boogie Street" ponownie w Teatrze Starym

Dodano: 30 maja 2017, 07:04
Autor: Damian Drabik

(fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie)

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka 18) zaprasza na kolejne pokazy spektaklu "Boogie Street" na podstawie "Księgi tęsknoty" Leonarda Cohena. Przedstawienie będzie można zobaczyć w czwartek, 8 czerwca o godz. 20 i piątek, 9 czerwca o godz. 17 i 20.

"Boogie Street" to spektakl muzyczny, na potrzeby którego spośród niemal dwustu tekstów "Księgi tęsknoty" Cohena, tłumacz Daniel Wyszogrodzki wybrał kilkadziesiąt piosenek i wierszy, które wyznaczą w przedstawieniu szlak podróży Leonarda Cohena po ważnych miejscach w czasie i przestrzeni, po jego fascynacjach i miłościach. Spektakl miał swoją lubelską premierę 24 września 2016 roku.

Reżyserii projektu podjęła się Iwona Jera. Występują: Renata Przemyk i Wojciech Leonowicz oraz zespół muzyczny w składzie: Piotr Selim - kierownictwo muzyczne, fortepian; Magdalena Celińska, Sylwia Lasok - śpiew; Piotr Bogutyn - gitary; Paweł Nowak - perkusja; Bartłomiej Raban - kontrabas, gitara basowa.

- Renata Przemyk podobnie jak sam Cohen przywiązuje wielką wagę do poetyckiego tekstu. Pierwiastek męski reprezentuje aktor Wojciech Leonowicz. Ich wzajemna relacja to klucz do spektaklu, który w nowatorski sposób mierzy się z twórczością i legendą Leonarda Cohena, jednego z największych artystów naszych czasów - zachęcają organizatorzy.

Bilety na spektakl kosztują od 15 do 70 zł. Czas trwania spektaklu: 1 godz. 45 minut.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 maja 2017 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja też byłem i mam całkiem odmienne wrażenia. Bardzo dobry speltakl. Bardzo dużo muzyki z pięknym śpiewem i muzyką i dodatkowo troche pokazuje postać samego cohena.
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2017 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byłem na tym spektaklu. Widzowie, którzy myślą, że usłyszą największe przeboje Cohena srodze się zawiodą. Owszem, jest muzyka, ale nie taka jaką wielbiciele Cohena pragnęliby usłyszeć. Wyszedłem rozczarowany. Teraz rozumiem, dlaczego Cohen jest znany jako pieśniarz, a nie pisarz, literat
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna