Teatr

Spektakl "Gałgan" w Teatrze Starym

Dodano: 17 listopada 2015, 20:22
Autor: Damian Drabik

fot. Tomasz Żurek
fot. Tomasz Żurek

W piątek, 20 listopada, o godz. 19 na deskach Teatru Starego wystąpi Wrocławski Teatr Współczesny. Grupa zaprezentuje kryminalny spektakl „Gałgan”.

„Gałgan” stanowi grę z widzem i pamięcią, z kryminalną zagadką w tle. Bohaterami są siostra oraz jej niewidomy brat, którzy snują opowieść o przeszłości, o znalezionej na kuchennej podłodze martwej matce i ojcu, który pojawił się znikąd, by zająć się dziećmi. Przeplatają się tutaj różne wersje tej samej historii, a widz nieustannie konfrontowany jest z nowymi poszlakami i sugestiami. Co jest prawdą, a co złudzeniem niepewnej pamięci? Ważną rolę w przedstawieniu odgrywa także muzyka niewidomego Grzegorza Dowigiałło, który jest również aktorem w spektaklu.

Spektakl „Gałgan” jest inspirowany książkami holenderskiego autora kryminałów Douwe Draaismy. - Bardzo tęskniłam za kryminałem. Zaczęłam pracę w teatrze „Zbrodnią” – kryminalną historią Gombrowiczowską. Zabawa w kryminał bardzo mi się podoba i teraz, po dwóch latach doświadczenia w teatrze, wracam do tego gatunku. Jednak dziś smakuje on już troszkę inaczej – mówi reżyserka spektaklu Ewelina Marciniak. 

Spektakl trwa 80 minut. Bilety w cenach: I – 40 zł, II – 30 zł, III – 20 zł, miejsca stojące – 15 zł.

Czytaj więcej o: Teatr Stary
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna