Teatr

Spektakl "Hideout / Kryjówka" ponownie w CK

Dodano: 20 marca 2017, 13:55
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na podwójny pokaz spektaklu teatru neTTheatre "Hideout / Kryjówka" w reżyserii Pawła Passiniego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę o godz. 18.

- To historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz, i wtedy znajdujemy się blisko - twierdzą organizatorzy.

Bohaterami spektaklu są: Irena Solska – wielka polska aktorka ukrywająca małe żydowskie dziewczyny, Aniela Anyżko – ciemnowłosa jasnowidząca, Apolonia – Zosia, która przykładając język do oszronionej ściany piekarni, by wreszcie na nim, już odmrożonym i spuchniętym poczuć choć przez chwilę smak chleba, jeszcze nie wie, że po latach będzie oprowadzać hollywoodzkiego reżysera po trasie swojej ucieczki z getta. I mały powstaniec, albo granatowy policjant, albo poeta, albo dziad.

Bilety na wydarzenie kosztują 20 i 30 zł.

Reżyseria: Paweł Passini; scenariusz: Patrycja Dołowy; projekcje: Maria Porzyc; scenografia: Zuzanna Srebrna; kostiumy: El Bruzda; światło: Marcin „Kabat” Kowalczuk; obsada: Patrycja Dołowy, Joanna Kaczmarek, Daniel Moński, Beata Passini, Paweł Passini, Maria Porzyc, Katarzyna Tadeusz, Judy Turan; czas trwania: 90 minut

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna