Teatr

Spektakl "Hideout / Kryjówka" ponownie w CK

Dodano: 20 marca 2017, 13:55
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na podwójny pokaz spektaklu teatru neTTheatre "Hideout / Kryjówka" w reżyserii Pawła Passiniego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę o godz. 18.

- To historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz, i wtedy znajdujemy się blisko - twierdzą organizatorzy.

Bohaterami spektaklu są: Irena Solska – wielka polska aktorka ukrywająca małe żydowskie dziewczyny, Aniela Anyżko – ciemnowłosa jasnowidząca, Apolonia – Zosia, która przykładając język do oszronionej ściany piekarni, by wreszcie na nim, już odmrożonym i spuchniętym poczuć choć przez chwilę smak chleba, jeszcze nie wie, że po latach będzie oprowadzać hollywoodzkiego reżysera po trasie swojej ucieczki z getta. I mały powstaniec, albo granatowy policjant, albo poeta, albo dziad.

Bilety na wydarzenie kosztują 20 i 30 zł.

Reżyseria: Paweł Passini; scenariusz: Patrycja Dołowy; projekcje: Maria Porzyc; scenografia: Zuzanna Srebrna; kostiumy: El Bruzda; światło: Marcin „Kabat” Kowalczuk; obsada: Patrycja Dołowy, Joanna Kaczmarek, Daniel Moński, Beata Passini, Paweł Passini, Maria Porzyc, Katarzyna Tadeusz, Judy Turan; czas trwania: 90 minut

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna