Teatr

Spektakl "I będą Święta" w Teatrze Starym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2013, 14:39

Spektakl "I będą Święta" (Materiały prasowe)
Spektakl \"I będą Święta\" (Materiały prasowe)

Spektakl "I będą Święta" Teatru Konsekwentnego w Warszawie w piątek 15 lutego o godz. 19 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18).

Spektakl to inspirowany reportażami i prasowymi wywiadami monolog zrozpaczonej kobiety, która traci męża w katastrofie lotniczej. Niespodziewana śmierć męża -osoby publicznej i powszechnie szanowanej staje się impulsem do rozliczenia z samą sobą – próbą nazwania swojego miejsca w dotychczasowym życiu, które definitywnie się skończyło. Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym.

Obserwujemy różne stadia konfrontacji z osobistym doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego: skrajne emocje i próby zracjonalizowania tragedii, spotkania ze specjalistami "od radzenia sobie z traumą” i próby kontynuowania odpowiedzialnego życia rodzinnego w domu. Jaki nadać sens swojemu życiu? Jak poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością medialną i polityczną która domaga się upublicznienia swojej tragedii i grania społecznej roli "wdowy”?

Śmierć bliskiej osoby może stać się też buntem przeciwko swojemu dotychczasowemu życiu, swojej społecznej roli, szansą na nowe życie, na próbę przewartościowania swojego świata. Bolesnym wyzwoleniem.

Bilety: w cenie 10 do 30 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna