Teatr

Spektakl ”Kamienie w kieszeniach” w skansenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2011, 15:34

"Kamienie w kieszeniach” (Archiwum)
\"Kamienie w kieszeniach” (Archiwum)

W Wielki Czwartek (21.04) w godz. 10 -18 w Muzeum Wsi Lubelskiej przy al. Warszawskiej będzie można zobaczyć pracę Sceny InVitro od kuchni. Sztukę "Kamienie w kieszeniach” będzie filmować ekipa Telewizji Kultura.

W każdym z miast, które znalazły się na tzw. "krótkiej liście ESK”, Telewizja Polska dokumentuje jeden spektakl. W Lublinie padło na sztukę, w której główne role grają Bartłomiej Kasprzykowski i Szymon Sędrowski.

– Realizacje pozostałych miast odbywają się w studiu. Lublin jest z nich wszystkich najbiedniejszy. Więc pokażmy tę wieś – mówi reżyser Łukasz Witt-Michałowski.

Akcja tej obsypanej nagrodami komedii dzieje się w małej irlandzkiej wiosce, w której pewnego dnia zjawia się ekipa z Hollywood. Do ról statystów filmowcy angażują dwóch bezrobotnych, Charliego i Jake'a. Atmosfera na planie i perspektywa szybkiego dużych pieniędzy rozbudzają w obu chłopcach marzenia.

Wejście na plan nie jest biletowane, ale teatr liczy na dobrowolne datki widzów na rzec chorej na raka aktorki Sylwii Stockinger.

– Druga chemioterapia kosztuje 4 tysiące złotych. Na razie Sylwia ma 1,5 tys. – mówi Witt Michałowski. (AM)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna