Teatr

Spektakl "Maria Callas. Master Class" w Teatrze Starym

Dodano: 1 sierpnia 2016, 17:23
Autor: Damian Drabik

fot. Joanna Maria Kuś
fot. Joanna Maria Kuś

Warszawski "Och-Teatr" wystąpi na deskach Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) ze spektaklem poświęconym życiu legendarnej greckiej śpiewaczki operowej - Marii Callas. Sztukę "Maria Callas. Master Class" będziemy mogli oglądać w dniach 5-7 października.

"Maria Callas. Master Class" to nowa wersja spektaklu Andrzeja Domalika z 1997 roku. Maria Callas prowadzi kurs mistrzowski dla trójki studentów. Daje niby lekcje śpiewu, ale tak naprawdę ostrzega przed pułapkami życia i twórczości. W spektaklu mistrzyni słowa i śpiewu tresuje swoich podopiecznych, żąda od nich ideału wykonawczego i szczytów emocjonalnych w tej samej chwili.

W rolę legendarnej śpiewaczki wciela się wybitna aktorka Krystyna Janda. - Callas Jandy zadaje sobie i uczniom pytanie, co się dzieje, kiedy artysta wygrywa, i co decyduje o jego nieśmiertelności? Postawa w życiu i sztuce? Czy liczą się tylko same dzieła, ich nowatorstwo i doskonałość? To jeszcze jeden popis aktorski Krystyny Jandy, jeszcze jeden jej wykład o roli sztuki, sile kobiety, meandrach losu, piekle wyrzeczeń i pasji - przekonuje Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym.

Występują: Krystyna Janda, Agnieszka Adamczak / Marta Wągrocka, Anna Patrys / Jolanta Wagner, Rafał Bartmiński / Tadeusz Szlenkier / Mateusz Zajdel, Mateusz Dębski, Michał Zieliński. Reżyseria: Andrzej Domalik; konsultacja wokalna: Joanna Cortes; scenografia i kostiumy: Krystyna Janda i Andrzej Domalik; światło: Adnrzej Domalik i Waldemar Zatorski; projekcja multimedialna: Paweł Szymczyk.

Środowe i czwartkowe przedstawienia odbędą się o godz. 19, z kolei piątkowy spektakl zaplanwano na godz. 17. Bilety: VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł. Czas trwania: 150 minut, 1 przerwa.

Czytaj więcej o: Teatr Stary spektakl Och-Teatr
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna