Teatr

Spektakl "Obłoczni, czyli Sen Chopina" w puławskim Domu Chemika

Dodano: 3 listopada 2016, 09:56
Autor: Damian Drabik

fot. plakat spektaklu
fot. plakat spektaklu

Przedstawienie oparte na faktach z życia Fryderyka Chopina w brawurowej obsadzie, będzie można obejrzeć w Puławach 10 listopada. Spektakl odbędzie się o godz. 19 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika".

"Obłoczni, czyli Sen Chopina" opowiada o życiu Chopina i jego wieloletniego przyjaciela – Juliana Fontany – rówieśnika, osobistego powiernika, popularyzatora dzieł Mistrza. Fontana był prawdziwym człowiekiem renesansu, zajmował się również tłumaczeniem powieści, czy pisaniem prac z zakresu ortografii, astronomii. Był również kompozytorem.

Spektakl ukazuje twórczość Chopina za pomocą niecodziennego chwytu literackiego - fantasy w połączeniu z dokumentalistyką biograficzną i z odmiennej niż zwykle perspektywy muzycznej.

- W spektaklu konflikt między kompozytorami przenosi się na sferę muzyki, staje się pretekstem dla zmagań muzycznych, między klasycznym fortepianem (z oryginalną muzyką Chopina), a egzotycznymi instrumentami, wykonującymi etniczne parafrazy Marii Pomianowskiej - przekonują organizatorzy,

W spektaklu występują: Olgierd Łukaszewicz, Henryk Talar i Grzegorz Walczak. Muzykę Fryderyka Chopina w oryginale i w twórczych parafrazach Marii Pomianowskiej. Koncertują: Katarzyna Kamer wraz z Gwidonem Cybulskim oraz pianistka filharmoniczna – Ewa Beata Ossowska.

Bilety kosztują 30 i 35 zł.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 listopada 2016 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Należy dodać, że Grzegorz Walczak jest Puławiakiem, tu się urodził na początku II wojny światowej, tu skończył Czartorycha, a los rzucił go do Warszawy, gdzie tworzy wspaniałe dzieła literackie, będąc również aktorem i odgrywając role w swoich sztukach. Warto ten wieczór spędzić w DCH wraz z wyśmienitą grupą artystów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna