Teatr

Spektakl "Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" w CK

Dodano: 13 marca 2018, 13:11
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na pokaz spektaklu Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać) Teatru Dramatycznego z Wałbrzycha. Wydarzenie odbędzie się 20 marca o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12).

Przełom wieku XIX i XX nie był łatwym czasem dla kobiety, która postanowiła mieć własne zdanie. Artystka wyśmiewana, bagatelizowana, walcząc z chorobą i nędzą, parła do przodu. Swoim życiem postawiła nam niesłabnące wyzwanie – nie poddawać się, walczyć o swoje, nie bać się porażek, co więcej – wygrywać je.

- W spektaklu wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego zobaczymy Zapolską – nie tylko pisarkę i aktorkę, ale przede wszystkim Zapolską-buntowniczkę, piętnującą krzywdy wyrządzone wykluczonym ówczesnych czasów, nie oglądającą się na resztę, traktującą wolność jako siłę najwyższą - twierdzą organizatorzy.

Sztuka otrzymała Grand Prix oraz Statuetkę Talii w Tarnowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2017. Została również uhonorowana Wielką Nagrodą Publiczności 52. PTMF Kontrapukt 2017 w Szczecinie.

Reżyseruje Aneta Groszyńska. W obsadzie znaleźli się: Sara Celler-Jezierska, Irena Sierakowska, Joanna Łaganowska, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski.

Bilety na przedstawienie kosztują: 20/25/35 zł. Wejściówki można nabywać m.in. w kasie CK oraz za pomocą platformy internetowej tiketto.pl.

p class="Normal">***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna