Teatr

Spektakle Teatru Nephesh w Jesziwie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2012, 17:13

Żydowska Gmina Wyznaniowa Filia w Lublinie i Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w niedzielę 2 września o godz. 18 zapraszają do lubelskiej Jesziwy (Lubartowska 85) na spektakle Teatru Nephesh z Izraela.

Wstęp wolny.

„Gimpel głupek”
"Gimpel Głupek" I.B. Singera to prawdziwa perełka literatury jidysz. Mieszkający w sztetlu, Gimpel, pomimo napotykanych trudności: prześladowania, zdrady i oszustwa, podchodzi do życia z akceptacją i dziecięcą ufnością. Z niezłomną wiarą w dobro, całe życie podąża ścieżką sprawiedliwości, podróżując z wioski do wioski i opowiadając historie.

„Schneider and Shuster”
Żydowskie społeczności w Polsce w latach dwudziestych i trzydziestych XX w. stworzyły komiczno-satyryczny teatr, w którym za pomocą dialogów, monologów i piosenek duety humorystyczne prezentowały zazwyczaj kontrastujące ze sobą charaktery, np. aroganckiego intelektualistę naprzeciw skromnego prostaczka, drażliwego nerwusa i flegmatyka, romantyka kontra cynika, etc. Sztuka „Schneider i Schuster” opowiada o takim właśnie duecie, który przemierza XX wiek, mając w zanadrzu tylko jedną broń – żydowski humor.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna