Teatr

Światło i taniec w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2014, 13:13
Autor: Kmo

W piątek, 29 sierpnia, w Galerii Labirynt, (ul. ks. J. Popiełuszki 5) pokaz "Lightskin i "JOSEPHINE BAKER/RYTMY OPORU"

W piątek, 29 sierpnia, o godz. 20 w Galerii Labirynt, (ul. ks. J. Popiełuszki 5) pokaz "Lightskin” (programowanie światła i dźwięku).

To spektakl, w którym role pierwszoplanowe odgrywają światło, dźwięk i ruch. Widowisko łączy w sobie elementy teatru tańca, koncertu muzyki elektronicznej czy sztuki performance. "Lightskin” współtworzą Patryk Lichota - programowanie światła i dźwięku, Beata Mysiak - taniec.

Także 29.08 o godz. 21 JOSEPHINE BAKER/RYTMY OPORU - projekt z pogranicza tańca, muzyki (koncertu), oraz sztuk wizualnych.

Trójka artystów wspólnie przenosi fenomen Josephine Baker na scenę, jednocześnie łącząc jej doświadczenie z przekonaniem, że u podłoża każdego oporu znajduje się rytm.

Wychodząc z takiego założenia artyści prezentują historię oporu w rytmie i tańcu, począwszy od transów sufickich, przez amerykański cakewalk, po rytuały voodoo haitańskiego, czy kurdyjskie tańce oporu. W trakcie spektaklu muzyka i obraz tworzone są na żywo przez duet Dymiter_franczak, jednocześnie stając się tłem dla tańca Justyny Jasłowskiej, reinterpretującej na nowo ruch Josephine Baker i sytuujący go w szerszej perspektywie historycznej i współczesnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna