Teatr

Sztukmistrz z Lublina w Hadesie

  Edytuj ten wpis
Autor: (SZ)

Sztukmistrz z Lublina (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)
Sztukmistrz z Lublina (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)

W środę (19.10) o godz. 18 w lubelskiej restauracji "Hades-Szeroka” możecie zobaczyć spektakl Tomasza Pietrasiewicza "Sztukmistrz z Lublina”.

Na scence pamiętającej wiele klezmerskich koncertów Witold Dąbrowski zda relację z historii żydowskiego magika, który kochał kobiety i je oszukiwał. Potrafił otworzyć każdy zamek, chodził po linie i zabawiał się w karczmach do rana.

Dopiero pod koniec życia jako pokutnik kazał się zamurować, żeby w odosobnieniu pojednać się ze swoim Bogiem. Tomasz Pietrasiewicz, który wyreżyserował przedstawienie, przez kilka lat wędrował po Wieniawie w poszukiwaniu śladów Jaszy Mazura. – Wreszcie znalazłem miejsce, gdzie miał gospodarstwo, żył i gdzie na koniec życia zamurowano go w pustelni – mówi Pietrasiewicz.

W spektaklu Teatr NN zrezygnował z jakiejkolwiek dekoracji. Nie ma muzyki, jest tylko słowo. I wielka rola Witolda Dąbrowskiego. Są jeszcze bilety na spektakl, kosztują 15 zł. Jak w przedwojennym teatrzyku można zamówić sobie kawę, wypić kieliszek nalewki i oglądać teatr. Rezerwacja biletów pod telefonami: 665 357 335 lub 607 260 770.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna