Teatr

Tańce pszczoły, konika i biedronki

  Edytuj ten wpis

Na deski Teatru Andersena powróci w niedzielę (11.10) spektakl "Przygody pszczółki Mai”.

To pierwsza polska adaptacja sceniczna książki niemieckiego pisarza Waldemara Bonselsa "Die Biene Maja und ihre Abenteuer”. Dokładnie rzecz ujmując – jednego opowiadania z tego zbioru.

Autor adaptacji Irek Maciejewski postawił na historię porwania królowej pszczół i jej poszukiwanie przez pszczele towarzystwo na czele z Mają. W szerszym wymiarze to opowiadanie o odpowiedzialności i dorastaniu.

Przedstawienie wyreżyserował Jerzy Jan Połoński nadając mu charakter lalkowo-aktorskiego musicalu. Jest w nim dużo ruchu, tańca i przebojowej muzyki. Kompozytor Marcin Partyka każdej postaci przypisał indywidualną muzykę – albo jazzową, albo hiphopową, albo folkową.

Imponujące są lalki i kostiumy, przygotowywane przez Evę Farkasovą. Na przykład konik polny Filip porusza się na specjalnie skonstruowanych butach do skakania (jump boots), a Żuk to w zasadzie same szczudła z wielkimi oczami.

Główna rola jest debiutem Urszuli Pietrzak. Dziewczyna, która ma za sobą naukę w szkole z tancerzami "You Can Dance”, świetnie radzi sobie na scenie realizując wymagające układy taneczne, ustawione przez Paulinę Andrzejewską, i jednocześnie operując lalką i głosem.

Spektakl będzie grany już od 11 do 22 października z wyjątkiem poniedziałków – od wtorku do soboty o godz. 10 i 12, w niedziele tylko o 12.

Ceny biletów: od 12 do 16 zł. Adres: ul. Dominikańska 1.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna