Teatr

"Tannhauser" Wagnera na żywo w Teatrze Starym

Autor: Damian Drabik

fot. Marty Sohl
fot. Marty Sohl

Gratka dla miłośników opery. 31 października o godz. 17 w Teatrze Starym odbędzie się transmisja na żywo z Nowego Jorku opery Wagnera „Tannhauser” w reżyserii Ottona Schenka.

„Tannhauser” – opera Ryszarda Wagnera w trzech aktach, to historia niemieckiego rycerza, śpiewaka i poety, który odkrył drogę do legendarnej groty bogini Wenus. Spędziwszy tam lata na zażywaniu rozkoszy i przyjemności, Tannhauser zamierza powrócić do swojej ukochanej Elżbiety. Bohater musi jednak udać się do Rzymu po rozgrzeszenie papieża.

Dzieło w reżyserii Ottona Schenka po raz pierwszy wystawiono w 1978 roku właśnie w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. „Tannhäuser” był pierwszą operą Wagnera wystawioną za oceanem. Schenk dał się poznać wówczas przede wszystkim monumentalnością swoich produkcji. Teraz jego pierwsze zrealizowane w USA dzieło powraca na scenę we współpracy z dyrektorem muzycznym Met Jamesem Levinem. Za pomocą okołoziemskiego satelity spektakl będzie transmitowany na żywo do 70 krajów świata, w tym Polski.

„Transmisje w jakości HD nie tylko aktywizują miłośników opery na całym świecie, ale i dodatkowo motywują śpiewaków – powiedział Peter Gelb, dyrektor generalny Met. Mając świadomość, że są właśnie obserwowane przez widzów całego świata, nasze gwiazdy dają najlepsze przedstawienia w swojej karierze”.

Bilety: normalne: 50 PLN, ulgowe: 40 PLN

Przedstawienie trwa około 4 godziny i 35 minut (w tym 2 przerwy).

Czytaj więcej o: Teatr Stary opera transmisja
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna