Teatr

Teatr Czytelni Dramatu: "W imię ojca i syna"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2013, 11:10

 (Materiał Organizatora)
(Materiał Organizatora)

W piątek i sobotę, 8 i 9 listopada, o godz. 20 w ACK Chatka Żaka możecie zobaczyć spektakl, nawiązujący do listopadowej zadumy nad przemijaniem.

Teatr Czytelnia Dramatu wziął na warsztat tekst Szymona Bogacza "W imię ojca i syna”, poświęcony relacjom syn – ojciec.

W głównej roli Michał Zgiet, niegdyś aktor Teatru Andersena, dziś grający w Kampanii Teatr i prowadzącego autorski Teatr w Remizie. Aktora, który rozwija się z premiery na premierę, a jego role nabierają smaków. Polecamy także rolę Gabrieli Jaskuły z Teatru Andersena, aktorki młodej, pięknej, o niezwykłym wyczuciu plastyki i ciała.

Na scenie, w mocno groteskowej konwencji – zobaczycie rozmowa syna z nieżyjącym już ojcem. Czy rzeczywiście, jak twierdzi autor, potrafimy dogadać się z rodzicami tylko po alkoholu albo po śmierci?
"W imię ojca i syna” to mądry i zaskakujący spektakl o odchodzeniu. O tym, że nie potrafimy spieszyć się i kochać ludzi, a oni nagle i przedwcześnie odchodzą. To także spektakl o oswajaniu śmierci. Ważne, że powaga tematu idzie w parze z dowcipnym i inteligentnym tekstem Szymona Bogacza.

Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego ACK Chatka Żaka (Lublin, ul. Radziszewskiego 16). Bilety: 12/18 zł, rezerwacja: kontakt@czytelniadramatu.pl, tel: 512 812 468.

Tekst: Szymon Bogacz
Reżyseria, scenografia: Daniel Adamczyk
Światło: Marcin "Kabat” Kowalczuk
Występują:
Daniel Adamczyk, Konrad Biel (Teatr im. H. Ch. Andersena), Gabriela Jaskuła (Teatr im. H. Ch. Andersena), Justyna Kazek, Ludwika Mroczkowska, Michał Zgiet (Kompania Teatr), Jan Żórawski.

Bilety: 12/18 zł
(rezerwacja: kontakt@czytelniadramatu.pl, tel: 512 812 468)


Sz
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna