Teatr

Teatr Muzyczny: "Tuwimowo, czyli bajkowa kraina Pana Juliana"

Dodano: 21 sierpnia 2016, 16:47
Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe organizatora
fot. materiały prasowe organizatora

Cykl "Letnia Scena Teatru Muzycznego w Lublinie" nieubłaganie dobiega końca. Przez cały sierpień w weekendy prezentowano ciekawe recitale oraz spektakle wpisujące się w tę wakacyjną serię. Ostatnim wydarzeniem w cyklu będzie spektakl Urszuli Lewartowicz - "Tuwimowo, czyli bajkowa kraina Pana Juliana".

"Tuwimowo, czyli bajkowa kraina pana Juliana" to spektakl zrealizowany przez aktorów Teatru Proscenian, po raz pierwszy przedstawiony w Rok Juliana Tuwima. To dynamiczna opowieść pełna dowcipnych inscenizacji takich przebojów jak m.in.: "Lokomotywa", "Ptasie Radio", czy "Pan Hilary". Teksty mistrza słowa przeplatają się tu z uroczymi piosenkami do muzyki Witolda Lutosławskiego.

Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz, absolwentka Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie. Scenografia i kostiumy: Mariola Zagojska. Występują: Dorota Szostak-Gąska, Klaudia Irga, Urszula Lewartowicz, Mariola Zagojska, Jakub Gąska, Łukasz Drozd, Bartosz Pietrzyk, Agnieszka Schulz-Brzyska.

Spektakl odbędzie się w piątek, 26 sierpnia o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Bilety na wydarzenie kosztują 20 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna