Teatr

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na "Cyrulika sewilskiego”

  Edytuj ten wpis

Zabawna historia o konkurach dwóch panów do dziewczyny - takie jest libretto słynnej opery komicznej Gioacchina Rossiniego.

A muzyka? Przebojowa, pełna włoskiej melodyjności.

Lubelska inscenizacja "Cyrulika sewilskiego", przygotowana w koprodukcji polsko-holenderskiej, wnosi jeszcze dodatkowe walory do repertuarowego pewniaka.

Któż nie zna tej historii, opartej na komedii Pierre'a Beaumarchaisa. Hrabia Almaviva, będąc w Sewilli, zakochuje się w pięknej Rozynie. Nie chcąc ujawnić swojego statusu społecznego, zakrada się pod jej okno w przebraniu i śpiewa oraz opowiada, co do niej czuje. Ma konkurenta w zdobywaniu względów dziewczyny w osobie Bartolo, który ją wychowuje. Stary doktor sam ma ochotę na rękę swojej podopiecznej. Gdy pojawia się Almaviva, Bartolo postanawia zrealizować swój plan i pojąć Rozynę za żonę. Ale z pomocą Almavivie i Rozynie przychodzi Figaro. Cyrulik Bartola wymyśla podstęp. Za jego namową hrabia dostaje się do domu Rozyny jako profesor muzyki swojej ukochanej.

Każdy zna przebojowe numery opery stworzone przez Rossiniego - Uwerturę, uważaną za arcydzieło włoskiej kompozycji orkiestrowej, arię tytułowego bohatera "Figaro tu, figaro tam!”, kawatynę Rozyny i arię Don Basilia o plotce.

Ale lubelski spektakl to nie tylko okazja, aby przypomnieć sobie zabawną historię i szlagiery. To sposobność do zobaczenia, jak zgrabnie i dowcipnie można uwspółcześnić klasyczne dzieło.

"Cyrulik sewilski” będzie grany w piątek, sobotę i niedzielę. W pierwsze dwa dni o godz. 18, w trzeci o 17.

Bilety - od 40 do 55 zł - do kupienia w kasie teatru, ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna