Teatr

Teatr Stary: "Boogie Street" na podstawie Leonarda Cohena

Dodano: 18 lipca 2016, 14:30
Autor: Damian Drabik

(fot. plakat spektaklu - Rosław Szaybo)
(fot. plakat spektaklu - Rosław Szaybo)

W sobotę, 24 września o godz. 19 swoją uroczystą premierę będzie miał najnowszy spektakl Teatr Starego - "Boogie Street" w reżyserii Iwony Jery. Sztuka została zrealizowana według "Księgi tęsknoty" Leonarda Cohena.

"Boogie Street" to spektakl muzyczny, na potrzeby którego spośród niemal dwustu tekstów "Księgi tęsknoty" Cohena, tłumacz Daniel Wyszogrodzki wybrał kilkadziesiąt piosenek i wierszy, które wyznaczą w przedstawieniu szlak podróży Leonarda Cohena po ważnych miejscach w czasie i przestrzeni, po jego fascynacjach i miłościach.

Utwory Cohena wykonają w spektaklu Renata Przemyk i Wojciech Leonowicz. - Ich wzajemna relacja to klucz do spektaklu, który w nowatorski sposób mierzy się z twórczością i legendą jednego z największych artystów naszych czasów - zachęcają organizatorzy.

Leonard Cohen realizuje się nie tylko jako muzyk. Jest autorem dwóch powieści i kilkunastu tomików poetyckich, wśród nich - „Księgi miłosierdzia” z 1984 r. Obszerna „Księga tęsknoty” to jej, napisana ćwierć wieku później, kontynuacja; swoiste podsumowanie bogatego i burzliwego życia artysty. Ożywają w niej ludzie i miasta, powracają rozmowy z Bogiem i filozofią zen, ale także niepowtarzalny humor artysty.

Reżyseria: Iwona Jera; aranżacje: Krzysztof Herdzin; projekcje: Krzysztof Kaczmar; występują: Renata Przemyk i Wojciech Leonowicz; przekład i układ: Daniel Wyszogrodzki.

Czytaj więcej o: Teatr Stary spektakl premiera
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna