Teatr

Teatr Wierszalin zagra w Lublinie

  Edytuj ten wpis

Teatr Wierszalin (Materiały organizatora)
Teatr Wierszalin (Materiały organizatora)

Traktat o manekinach, najnowszy spektakl Piotra Tomaszuka zobaczymy w listopadzie w Warsztatach Kultury. Już można kupić bilety.

Teatr Wierszalin powstał w 1991 roku, działa w Supraślu pod Białymstokiem. Jest trzykrotnym laureatem prestiżowej nagrody Fringe First w Edynburgu. To jedno z najbardziej intrygujących zjawisk światowego teatru. Drewniane rzeźby, maski, figury przypominają teatr Kantora, transowa muzyka – spektakle Leszka Mądzika.

Wierszalin ma w Lublinie zagorzałych fanów, więc zainteresowanie najnowszym spektaklem Piotra Tomaszuka "Traktat o manekinach” jest bardzo duże. Przedstawienie oparte jest na fragmencie "Sklepów cynamonowych”. Scenografię zrobiła Julia Skuratowa z Litwy. Pracownia krawiecka z Drohobycza zmienia się na scenie w kino, fabrykę, plac pełen protestujący ludzi. Na dekoracje nakładają się projekcje multimedialne.

– Przez wyśniony, odseparowany od rzeczywistości Drohobycz przejeżdża historia i burzy istniejący tam do tej pory porządek magiczny – napisała w "Teatrze” Agnieszka Rataj. – Manekin ma dwoistą materię: ożywioną i bliską człowiekowi, bo tworzoną na jego podobieństwo, ale także całkowicie obcą, bo jest przecież rzeczą martwą – tłumaczy Piotr Tomaszuk, reżyser spektaklu "Traktat o manekinach”. W tym niesamowitym i ponadczasowym spektaklu Adelę zagra mężczyzna, co jeszcze bardziej podkreśla jak nieodgadniona jest natura ludzka.

Teatr Wierszalin przyjeżdża do Lublina na "Bruno4ever” – Dni Brunona Schulza w Lublinie, które odbędą się od 14 do 20 listopada 2011. Spektakl zostanie pokazany we wtorek 15 listopada o godz. 18 w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5. Bilety kosztują 50 zł, rezerwacja pod numerem 607 260 770.
Informacje o spektaklu i festiwalu Bruno Schulza na stronie: www.brunoschulz.net.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna