Teatr

Traviata w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2013, 11:50
Autor: Kmo.

Traviata w Teatrze Muzycznym
Traviata w Teatrze Muzycznym

W sobotę (2 marca) o godz. 18.00 i w niedzielę (3 marca) o godz. 17.00 Teatr Muzyczny wystawia operę "La Traviata” w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka).

Akcja opery rozgrywa się w 2. połowie XIX wieku. Opowiada historię kurtyzany Violetty Valery, w której zakochuje się młody poeta Alfred Germont. Violetta skuszona wizją życia u boku przystojnego Alfreda porzuca swojego protektora i z wielkiego balu trafia do wiejskiej posiadłości gdzie wiedzie sielskie życie.

Jednak cieniem na tej sytuacji kładzie się choroba Violetty oraz uszczuplające się oszczędności., a także ostatecznie przyjazd ojca Alfreda, który przekonuje ja do porzucenia Alfreda. Violetta wyjeżdża do Paryża. Schorowana zmaga się z cierpieniem w samotności i tak zastaję ją Alfred, który po jakimś czasie wraca z dalekiej podróży. Dowiedział się o chorobie i poświęceniu kochanki, wybłagał też u ojca zgodę na ślub z Violettą. Na szczęśliwe zakończenie jest już za późno, Violetta umiera w ramionach ukochanego.

Libretto opery oparte jest na powieści A. Dumasa "Dama Kameliowa”. Powszechnie uznaje się "Traviatę" za najdoskonalsze dzieło Verdiego, w którym muzyka idealnie konweniuje z kameralnym nastrojem tworzonym przez artystów.

Bilety w cenie od 55 zł do 70 zł do nabycia w kasie Teatru Muzycznego (CHR Lublin Plaza, I piętro łącznik od ul. Grottgera), tel. 81 532 96 65.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna