Teatr

Trup według Mickiewicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2010, 14:51
Autor: agdy

W piątek (8.10) w sali Ośrodka Brama Grodzka -Teatr NN będzie można zobaczyć monodram „Mój Trup” w reżyserii, ze scenografią i w wykonaniu Bogusława Kierca.

Przedstawienie na które zapraszają organizatorzy 8 października (piątek) jest opowieścią o… śnieniu własnej trupiości. Monodram skomponowany jest z wierszy Adama Mickiewicza, nierzadko przewrotnie zinterpretowanych. Dowodzi, że aktor bez wspomagania światłem, muzyką i nowoczesną techniką jest w stanie zawładnąć widzami. Zobaczymy to w ramach II Ogólnopolskiego Seminarium Sztuki Słowa i Teatru
– Kierc za jedyny rekwizyt ma szklankę z wodą, która okaże się wulkanem pełnym lawy. Wybitne osiągnięcie – oceniają spektakl recenzenci.

Bogusław Kierc to poeta, krytyk literacki, aktor, reżyser i pedagog. Jako aktor związany jest Wrocławskim Teatrem Współczesnym, a jako reżyser – z Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej. Jest laureatem festiwali teatrów jednego aktora.

Piątkowe spotkanie z aktorem i spektakl organizowane w ramach projektu edukacyjnego „Architektura Słowa” zaplanowano na godz. 20 w ośrodku przy ul. Grodzkiej 21 w Lublinie.

Żeby się na nie dostać trzeba mieć wejściówkę. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w dni powszednie w Centrum Kultury przy ul. Narutowicza 32 w Dziale Edukacji Kulturalnej (od godz. 10 do 15) albo w kasie biletowej CK. Jeśli jakieś wejściówki zostaną będą do odbioru przed spektaklem w ośrodku przy Grodzkiej.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna