Teatr

Trzej muszkieterowie znowu zawalczą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2010, 11:29

Spektakl Teatru Andersena "Trzej muszkieterowie” powróci w poniedziałek (5.07) na dziedziniec Archiwum Państwowego w Lublinie.

"Trzej muszkieterowie”, słynna powieść płaszcza i szpady, w wydaniu Teatru Andersena to plenerowe kostiumowe widowisko o cechach musicalu.

Inscenizacji przygodowej prozy Aleksandra Dumasa podjął się Arkadiusz Klucznik. Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Andersena zrealizował spektakl w oparciu o adaptację tekstu, której dokonał Massimo Schuster, szwajcarski aktor i reżyser teatralny.

Przedstawienie obfituje w dynamiczne sceny zbiorowe, pełne jest pojedynków na szpady, zawiera wiele przebojowych songów i czaruje wymyślnymi strojami w stylu barokowym. Pojawiają się w nim nawet psy ulubionej przez Ludwika XIII rasy buldożek francuski.

To wieloteatralny spektakl, w którym biorą udział także artyści z Teatru Muzycznego, Kompanii "Teatr”, Lubelskiego Teatru Tańca oraz Grupy Improwizacji Teatralnej "No Potatoes”.

Kostiumy i dekoracje stworzył Maciej Chojnacki. Muzykę skomponował Marcin Partyka. Piosenki napisał Dariusz Czajkowski.

Premiera "Trzech muszkieterów” odbyła się 26 czerwca. Zaplanowanego na ostatnią niedzielę spektaklu nie było z powodu ulewy. W poniedziałek muszkieterowie powrócą na dziedziniec dawnego kolegium jezuickiego, obecnie należący do Archiwum Państwowego.

O godz. 18 odbędzie się spektakl dla tych, którzy kupili bilety na niedzielne przedstawienie.

O 21 wystartuje regularny spektakl. Bilety – po 25 i 20 zł – do kupienia w kasie Teatru Andersena, ul. Dominikańska 1.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna