Teatr

Trzy dni z tańcem współczesnym w Lublinie (19-21.09.2008)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2008, 20:55

Znakomita choreograf z Nancy Sosana Marcelino będzie bohaterką Jesiennego Forum Tańca Współczesnego.

Marcelino, liderka Compagnie Sosana Marcelino, zaprezentuje się w Centrum Kultury w Lublinie jako tancerka, reżyserka i nauczycielka. Na otwarcie minifestiwalu, w piątek o godz. 19, wystąpi w ustawionej przez siebie choreografii "Só”. To będzie eksperymentalne solo z pogranicza tańca i refleksji. Artystka zatańczy na niemal pustej scenie, bez klasycznej scenografii, zaopatrzona jedynie w kostiumy zamieniające się w akcesoria scenograficzne. Będą jej towarzyszyć odgłosy - mowa i śpiew w języku portugalskim i francuskim.

Drugiego dnia o 19 Francuzka zrealizuje z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej projekt "Hydrogen Bond”, odkrywający zależności pomiędzy sztuką a nauką. Choreograf wraz z tancerkami będzie szukać odpowiedzi na pytania dotyczące stanu skupienia wody: dlaczego deszcz pada? jak formuje się lód? jak i dlaczego płatki śniegu nabierają wzorów? dlaczego woda wrze?

Sosana Marcelino poprowadzi też warsztaty. Odbędą się one w sobotę i niedzielę w godz. 10-15. W roli nauczycieli pojawią się także Jacek Gębura i Anna Krych z Wrocławia.

Wcześniej, w piątek ok. godz. 20.30, wrocławianie zaprezentują się w spektaklu "No*21” z cyklu "Tańce, których nikt nazwać nie chciał”. To zdecydowanie awangardowe przedstawienie, w którym artyści szukają nowych źródeł teatru tańca, innych niż literatura, plastyka i muzyka.

Bilety na spektakle kosztują: 20 zł - normalny, 15 zł - ulgowy. Do kupienia w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

Dodatkową atrakcją Jesiennego Forum Tańca Współczesnego będzie pokonkursowa wystawa fotografii "Taniec - energia ciała i wyobraźni”.

Warsztaty tańca współczesnego

20-21 września 2008, godz. 10-15

Zajęcia będą prowadzone na dwóch poziomach zaawansowania:
- początkujący
- średniozaawansowany.

Nauczyciele:
Sosana Marcelino (Francja)
Jacek Gębura (Polska)
Anna Krych (Polska)

Opłata za warsztaty uiszczona do 17 września wynosi - 80 zł.
Wpłat należy dokonać na numer konta Centrum Kultury w Lublinie (61 1240 1503 1111 0010 0136 6780) z dopiskiem "Warsztaty - Jesienne Forum Tańca Współczesnego” lub w biurze Lubelskiego Teatru Tańca: oficyna CK, pokój numer 1
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna