Teatr

Tydzień bez spektakli w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2010, 13:34

W czasie tygodniowej żałoby narodowej (do 16 kwietnia włącznie) w Lublinie nie będzie żadnych spektakli.

Żałoba formalnie rozpoczęła się w sobotę o godz. 18. Ale jeszcze przed jej ogłoszeniem przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, pełniącego obowiązki Prezydenta RP, lubelskie teatry odwołały weekendowe przedstawienia.

Teatr Osterwy zdjął z afisza "Białego Dmuchawca”, który miał być grany w sobotę i niedzielę. Nie będzie też środowego i czwartkowego spektaklu "Balladyna” oraz piątkowego przedstawienia "Bóg”.

Na ponad tydzień zawiesił działalność Teatr Andersena. Odwołano tym samym przedstawienia "Nieznośne słoniątko”, zaplanowane na 11, 13, 14, 15 i 16 kwietnia oraz spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza”, który miał się odbyć 18 kwietnia.

Nie będzie także czwartkowego "Improv Show” Grupy Improwizacji Teatralnej "No Potatoes”. Teatr ma się reaktywować 20 kwietnia, wystawiając o godz. 10 i 12 spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza”.

Teatr Muzyczny odwołał spektakle "Carmen” (10 kwietnia, godz. 18) i "Calineczka” (11 kwietnia, godz. 11) oraz koncert pt. "Męski wieczór” z cyklu "Kameralne Spotkania z Gwiazdami" (11 kwietnia, godz. 17).

Pierwsze spektakle nowej inscenizacji "Hrabiego Luxemburga” Lehara zostały przeniesione z 16 i 17 kwietnia na 7 i 8 maja.

Również Centrum Kultury, które z powodu remontu swojej siedziby prowadzi teatralną działalność w Art Studiu w Chatce Żaka, zdjęło z afisza spektakle. Odwołano zaplanowany na niedzielę monodram Ewy Błaszczyk "Rok magicznego myślenia”. Na początku tygodnia ma zapaść decyzja, czy będzie zaprezentowany w innym terminie.

W sobotę nie było prezentacji "Złego” Sceny Prapremier "InVitro”, a w przyszły piątek nie będzie "Ferdydurke” Teatru Provisorium i Kompanii Teatr. Gombrowiczowski spektakl był też zaplanowany na sobotę (godz. 19). Decyzja, czy zostanie zaprezentowany w ten dzień, zapadnie w poniedziałek.

Pieniądze za bilety zakupione na odwołane spektakle można odbierać w kasach teatrów i w kasie Centrum Kultury.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna