Teatr

V Spotkania Teatrów Ulicznych w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2010, 15:12
Autor: (mm)

V Spotkania Teatrów Ulicznych odbędą się w najbliższy weekend (21-22 sierpnia) na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku. Wstęp wolny.

W programie tegorocznych spotkań znajdą się zarówno spektakle dla dzieci, jak i widzów dorosłych. Widowiska dla najmłodszych zaprezentują teatry: "Na walizkach” z Wrocławia oraz "Nikoli” z Krakowa. Natomiast dla dorosłych wystąpią: Teatr "Snów” z Gdańska oraz "Klinika Lalek” z Wolimierza.


PROGRAM

* sobota, 21 sierpnia – godz. 18.30 spektakl dla dzieci "Odyseja komiczna” (Teatr "Na walizkach” Wrocław) – w tym spektaklu można zobaczyć dowcipną interpretację bajki "Złota rybka” w wersji nie tylko dla najmłodszych. Na scenie pojawi się także mistrz kuchni, który odkryje swoje drugie oblicze: wirtuoza muzyki. Będą też improwizacje z publicznością oraz podróż kosmiczna w deszczu gigantycznych baniek mydlanych!

* sobota, 21 sierpnia – godz. 21 "Remus” (Teatr "Snów” Gdańsk) – opowieść o samotności niepozornego, a bogatego duchem człowieka, który nie godzi się z zastanym światem i podejmuje walkę o zmiany w najbliższym otoczeniu. Uważa iż należy realizować ideały, walczyć w imię Dobra z silniejszymi, a czasowe niepowodzenie nie oznacza ostatecznej klęski. Remus dowiaduje się, że jest z rodu mitycznych Stolemów i ma do wypełnienia ważną misję. Ma wybawić zapadły zamek, czyli obudzić tożsamość kulturową Kaszubów. Próbuje realizować to jeżdżąc po jarmarkach i sprzedając polskie książki i drobiazgi niezbędne w domu.

* niedziela, 22 sierpnia – godz. 18.30 spektakl dla dzieci "Country show” (Teatr "Nikoli” Kraków) – spektakl przedstawia typowy klimat westernu. Akcja rozgrywa się w saloonie, gdzie dwójka kowbojów rozpoczyna swoje przygody. Gwiazdy wieczoru (lalki) grają niepowtarzalny koncert, a dźwięki ich muzyki wypełniają całą przestrzeń. Następnie akcja przenosi się na ulice starego miasta, gdzie niespodziewanie pojawia się rozjuszony byk. W widowisku występują elementy pantomimy, synhrobuffonady oraz komicznych skeczy.

* niedziela, 22 sierpnia – godz. 21 "Księga gór” (Teatr "Klinika lalek” Wolimierz) – z przestrzeni międzygwiezdnej powraca sonda kosmiczna wystrzelona przez ludzkość 50 tysięcy lat temu. Na ziemi panuje chaos, krążą kondukty, ludzkość nie ma nadziei. Zbliża się koniec świata. Na ziemi zostali tylko pacjenci – publiczność i aktorzy – ich opiekunowie, doktorzy, specjaliści od chorób przyszłości. Dzień przed końcem świata doktorzy zalecają publiczności dobrą zabawę. Przeprowadzają na widzach terapię polegającą na ćwiczeniach w wyzwalaniu endorfin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna