Teatr

Vulva. Teatr w Galerii Labirynt

Dodano: 3 czerwca 2015, 09:45

„Vulva” w reżyserii Joanny Lewickiej to wzruszająca opowieść o miłości i zdradzie, tęsknocie i marzeniach. Ostatnie w tym roku spektakle w weekend w Galerii Labirynt. Wstęp wolny

 

5, 6, 7 czerwca przestrzenie Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zamienią się w teatralną scenę. Jest salon, kuchnia, sypialnia, łazienka. Każde z pomieszczeń to królestwo jakiejś kobiety.

W salonie rządzi Marta (Katarzyna Tadeusz) – samotna matka dźwigająca ciężkie siaty. Maria (Iga Załęczna) to niespełniona poetka, która woli mieszkać w łazience niż zrezygnować z marzeń. Jest jeszcze Aktorka (Angelika Kujawiak), która sypialnię zamieniła na kapliczkę swojego ukochanego. I Asenefa (Ilona Zgiet) - zdradzana żona, która swoje nieszczęśliwe życie rozpamiętuje w kuchni.

Bohaterki „Vulvy” różnią się wiekiem, pochodzeniem, wykształceniem. I pewnie nigdy by się nie spotkały gdyby nie On. Każda z nich straciła dla niego głowę, każdej zmienił życie. Jako konkurentki do serca jednego mężczyzny nie mają prawa się lubić, ale – kiedy zachodzi taka potrzeba – potrafią współpracować.

W „Vulvie” Joanna Lewicka opowiada o miłości i zdradzie, ale przede wszystkim o tęsknocie i marzeniach.

To spektakl o kobietach, ale nie tylko dla kobiet. Nie zabrakło tzw. męskiego punktu widzenia. W roli męża i kochanka jeden z najlepszych aktorów lubelskiej sceny – Jarosław Tomica.

Reżyserka nie byłaby sobą nie eksperymentując z przestrzenią. Jej „Już się ciebie nie boję, Otello!” zaczynał się już w teatralnym holu, a „Przygaszeni” jest grany w mieszkaniu. W „Vulvie” publiczność może wybrać, czy skupi się na jednej dziewczynie, a to co dzieje się w innych pomieszczenia będzie śledzić na ekranie. Może też zmieniać miejsca na widowni podążając za bohaterkami.

Spektakle rozpoczynają się o godz. 19. Wstęp wolny

Agnieszka Mazuś

Fot. Agnieszka Mazuś/ archiwum

 

Vulva. Lublin jest kobietą

kiedy: 5, 6, 7 czerwca o godz. 19. Wstęp

gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin

reżyseria: Joanna Lewicka

występują: Angelika Kujawiak, Katarzyna Tadeusz, Iga Załęczna, Ilona Zgiet, Jarosław Tomica

scenografia: Nordyk

video/film: Maria Porzyc, Karol Rębisz

światła: Kabat

 

 

 

 

Czytaj więcej o: joanna lewicka vulva
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna