Teatr

W Cax Mafe: Poimprowizuje trupa No Potatoes

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2010, 08:17

Chcesz poczuć się dramaturgiem, który podpowiada aktorom, co mają zagrać? Wpadnij w czwartek (4.03) do lubelskiego klubu Cax Mafe.

Grupa Improwizacji Teatralnej "No Potatoes” to niezwykła trupa. Nie ma ambicji, żeby inscenizować wielkie klasyczne dramaty i adaptować popularne od lat powieści. Nie szuka też materiału do spektakli u modnych współczesnych dramatopisarzy. W ogóle nie ma ssania na literaturę – ani poważną, ani zabawną.

Przemek Buksiński i jego ekipa żywią się pomysłami podrzucanymi przez publiczność. Najpierw biorą od niej karteczki z hasłami. Potem rozrzucają je na podłodze, a w trakcie występu podejmują jedna po drugiej i na podstawie zawartych na nich tematów improwizują.

Dialogi inspiruje też gitarzysta Łukasz Jemioła, grając sugestywne rytmy i melodie – niekiedy cytując znane utwory, innym razem posługując się ogólnymi wartościami muzycznymi.

Od ubiegłego czwartku Grupa Improwizacji Teatralnej "No Potatoes” eksperymentuje z gośćmi. Tydzień temu z trupą wystąpił kabaret Świerszczychrząszcz.

Dodatkową atrakcją najbliższego wieczoru będzie udział drugiego gitarzysty. Przemek Buksiński zaprosił Zbyszka Kowalczyka, który wspólnie z Łukaszem Jemiołą będzie nakręcał aktorów muzyką. Można zatem liczyć na wyjątkowe wrażenia.

Występ rozpocznie się o godz. 20.01. Klub Cax Mafe mieści się w piwnicy kamienicy ul. Staszica 1.

Wstęp – jak zwykle – wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna