Teatr

W czwartek na Konfrontacjach Teatralnych

  Edytuj ten wpis

Zajrzycie do celi śmierci, kawiarni, serca zakochanej kobiety i biegnącej z wilkami
Drugi dzień festiwalu zapowiada się intrygująco.

Król i błazen

ArtStudio, Chatka Żaka, godz. 16

O czym myśli się w celi śmierci?
Jak skazaniec rozmawia z umarłym?
Kto zakłada maskę błazna, a kto króla?
Trudne pytanie i trudne odpowiedzi. Bohaterami spektaklu Ryskiego Teatru Dramatu Rosyjskiego są nieżyjący Mikhi i oczekującego na egzekucję Zuski. Martwy chce rozmawiać z żywym. Kto jest Królem, a kto błaznem. Spektakl dla koneserów.

Gog i Magog

Klub Centrala, CK, godz. 18

Kto lubi chasydzkie opowieści Martina Bubera, powinien to przedstawienie zobaczyć koniecznie. Tym bardziej, że w sztuce występują chasydzi lubelscy. Pytają: Po co żyjemy? Czy będzie koniec świata? Spektakl dzieje się w kawiarni, pomiędzy teatrem i życiem. Zrobił go Michał Zadra, laureat "Paszportu Polityki”. Jak? - Staram się nauczyć od Bubera pewnego sposobu pytań o Boga. Można przyjść i pomyśleć o sprawach wiecznych, w sposób absolutnie ekumeniczny. Obiecuję jednak, że będzie nie tylko poważnie, ale momentami i zabawnie - mówi reżyser. Premiera spektaklu odbyła się w Wielkim Tygodniu.
Daje do myślenia.

Uczucia

Teatr Osterwy, godz. 19.15

Śpiew z muzyką na żywo, taniec i wódka, która leje się strumieniami. A wszystko z rosyjską duszą. Teatr "Stary Dom” zaadaptował klasyczne opowiadanie Czechowa "Wierioczka”. To historia kobiety, która marzy o romantycznej miłości. Gdy w jej miasteczku pojawi się młody specjalista do spraw statystyk - traci głowę. Otwiera przed nim serce i marzy, że razem wyjadą do Sankt Petersburga. Co na to on? Zawróci głowę, zamknie w ramionach, ale nie odwzajemni uczuć. Jak to mężczyzna. Do łóżka i dalej. A wszystko w lirycznych klimatach i z fantazją. Spektakl gościł na największych festiwalach w Europie.
Zobaczcie koniecznie.

La Mariposa

Sala Nowa CK, godz. 21

Obowiązkowy spektakl dla fanów głośnej książki Clarissy Pinkoli Estés "Biegnąca z wilkami”. Miejsce akcji: cela lub piwnica. Spektakl stworzony przez kobiety. O kobietach. Bez słów. O miłości, pożądaniu, szczęściu i bólu.
Książkę "Biegnąca z wilkami” psychoterapeuci zapisują kobietom na receptę. Faceci na spektaklu mogą się nudzić.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna