Teatr

W Lublinie trwają Konfrontacje Teatralne 2017 (zdjęcia, program)


Dni jest 10, spektakli 27, przestrzeni teatralnych 5. Teatromanów z Lublina czekają spacery miedzy Centrum Kultury, Teatrem Osterwy, Chatką Żaka i Centrum Spotkania Kultur.

Festiwal rozpoczął się w piątek, potrwa do niedzieli. Przed nami jeszcze sześc dni spektakli, koncertów, spotkań i projekcji filmowych.

 Czego nie można przegapić? Na pewno całonocnej „podróży w abstrakcyjną wieczność”, w jaką zabiorą  nas tancerze ze Szwecji.

– Będą pufy, koce, poduszki i ciepłe napoje – dodaje Barbara Sawicka z Centrum Kultury. „Natten” w sobotę, 14 września, w Galerii Labirynt. Bilety kosztują 30 i 40 zł.

Konfrontacje Teatralne 2017 PROGRAM

Będzie też teatr polityczny w najlepszym wydaniu czyli „Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy” Teatru Polskiego z Bydgoszczy, „Hymn do miłości” na orkiestrę i chór z pluszaków Teatru Polskiego w Poznaniu czy mistrzyni Azji w pole dancing czyli Eisa Jockson, która tańca na rurze uczyniła subtelny, poetycki teatralny język.

Anna Krasińska (TR Warszawa), która w zeszłym roku pokazywała w Lublinie swój głośny spektakl „Ewelina płacze”, w tym roku przywiezie „Fantazję” z Agatą Buzek, Zofią Wichłacz i Rafałem Maćkowiekiem. Niestety, na ten spektakl biletów już nie ma.

Z kolei stołeczny Teatr Nowy pokaże dwie swoje produkcje.  To „Jeden gest” Wojtka Ziemilskiego, którego współtwórcami są ludzie głusi, i „Henriettę Lacs” Anny Smolar inspirowany historią afroamerykanki Henrietty Lacks,  mimowolnej dawczyni wyjątkowo zjadliwych i nieśmiertelnych komórek rakowych HeLa, na których do dziś pracują naukowcy na cały świecie.

Konfrontacje to też okazja, by nadrobić zaległości w teatrach lubelskich. W programie festiwalu znalazł się m.in. „Diabeł i tabliczka czekolady” Teatru Osterwy, „Ponowne zjednoczenie Korei” Sceny In Vitro i „Punkt Zero. Łaskawe” Teatru Provisorium.

W lubelskich realiach osadzona jest też „Historia Jakuba” Tadeusza Słobodzianka warszawskiego Teatru Dramatycznego. To opowieść inspirowana historią wykładowcy KUL, księdza żydowskiego pochodzenia Romualda Jakuba Weksler-Waszkinela.

Sprzedaż biletów i karnetów ruszyła wczoraj. W kasie CK (ul. Peowiaków 12) można też pobrać darmowe wejściówki na seanse filmowe.

Konfrontacje Teatralne 2017 PROGRAM

 

Czytaj więcej o: Konfrontacje Teatralne teatr
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna