Teatr

W Teatrze Muzycznym: Mały Czarodziejski Flet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2009, 02:10

W niedzielę (31.05) w Lublinie odbędzie się premiera specjalnej wersji opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Czarodziejski flet”.

To piękny sceniczny prezent Teatru Muzycznego dla najmłodszych w wigilię Dnia Dziecka.

- Zapraszamy do baśniowej krainy Królowej Nocy wraz z bohaterami Papageno, Tamino, Paminą i Papageną - mówią realizatorzy dwuaktowego spektaklu.
Opera została przystosowana pod względem merytorycznym do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy.

O czym jest "Mały Czarodziejski Flet”? "Książę Tamino trafia do krainy Królowej Nocy, gdzie spotyka ptasznika Papagena. Razem podejmują się misji uwolnienia córki Królowej - Paminy, uprowadzonej prze Sarastra, kapłana Izydy. W trakcie wyprawy do świątyni wiedzy bohaterowie zostają schwytani i postawieni przed obliczem Sarastra” - czytamy w tekście promocyjnym.

Co dalej? "W świątyni Rada orzeka, iż Tamino i Papageno zostaną poddani próbom, za przejście których nagrodą będzie ręka Paminy. Bohaterowie przystępują do testów, podczas których Królowa Nocy snuje intrygę (wciągając w nią swoją córkę), mającą na celu zgładzenie Sarastra i przejęcie władzy nad światem. W tym czasie Papageno spotyka pod postacią staruchy swoją przyszła miłość - Papagenę.”

Na koniec realizatorzy zapewniają: "Na szczęście dla wszystkich wszelkie próby zabójstw i samobójstw nie dochodzą do skutku i całość kończy się pięknym finałem”.

Niedzielna premiera rozpocznie się o godz. 17. Kolejne przedstawienie w poniedziałek o godz. 10. Adres: ul. Skłodowskiej 5. Jacek Szymczyk

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna