Teatr

Weekend w lubelskich teatrach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2010, 14:36

"Pinokio" i "Ptasznik z Tyrolu" w Teatrze Muzycznym. "Niewolnice z Pipidówki" w Teatrze Osterwy. A w Teatrze Andersena "Pasterka i kominiarczyk".

W sobotę o godz. 18 w Teatrze Muzycznym (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się przedstawienie "Ptasznika z Tyrolu”, operetki w trzech aktach Carla Zellera. Spektakl wyreżyserował Andrzej Rozhin.
Zeller wprowadził do operetki tyrolski folklor, motywy melodii ludowych, sielski pejzaż. Ale oczywiście wśród ważnych postaci spektaklu nie zabraknie księcia, barona, a więc tzw. wyższych sfer, które w operetce były niezbędnym ozdobnikiem.

Miłosne perypetie listonoszki Krysi i ptasznika Adama są osią fabuły. Młodzi chcą wykorzystać przyjazd Księcia, aby dzięki jego protekcji poprawić swą sytuację materialną. Przygotowania na przyjęcie znakomitego gościa zamieniają się w ciąg nieporozumień, ale zakończonych happy endem. Znakomite i melodyjne arie w świetnym wykonaniu są wielkim atutem spektaklu. Bilety w cenie 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie teatru.

Natomiast w niedzielę o godz. 12 w Teatrze Muzycznym wystawiona zostanie baśń muzyczna dla dzieci pt. "Pinokio”. Spektakl na motywach bajki Carlo Collodiego wyreżyserował Jerzy Turowicz. To przepiękna bajka znana i lubiana przez wszystkie dzieci. Przedstawia historię drewnianego pajacyka, który zapragnął stać się prawdziwym chłopcem. Niezwykłe przygody Pinokia uczą, bawią i wzruszają. Kolorowe, roztańczone oraz pełne fantazji widowisko cieszy najmłodszych i starszych. Spektakl trwa ok. 2 godzin z dwoma przerwami. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie teatru.

Z kolei w Teatrze Osterwy (ul. Narutowicza 17) dziś i jutro o godz. 19 "Niewolnice z Pipidówki", a w Teatrze Andersena (ul. Dominikańska 1) w niedzielę o godz. 12 spektakl dla dzieci "Pasterka i kominiarczyk".

Po spektaklu aukcja przedmiotów, które przekazali znani lublinianie. Dochód z ich sprzedaży wspomoże konto Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Impreza odbywa się pod hasłem "Prezent przechodni".

W ten weekend nie zobaczymy natomiast "Króla Olch" w Teatrze Centralnym. Przedstawienia zostały wczoraj odwołane ze względu na chorobę jednego z aktorów.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna