Teatr

Weekend w lubelskich teatrach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2011, 14:20
Autor: am, red

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

W ten weekend teatromani nie powinni się nudzić. Do wyboru dwie premiery (w Centralnym i Osterwy) i teatralna interpretacja rosyjskich bajek Sergieja Kozłowa. Coś dla siebie znajdą też najmłodsi.

Scena Prapremier InVitro: \"Śmierć szczęśliwa”

Nowy spektakl Łukasza Witta-Michałowskiego nawiązuje do debiutanckiej powieści Alberta Camusa "Śmierć szczęśliwa”. Sztuka opowiada o eutanazji. Próbuje pokazać problem z perspektywy cierpiących i tych, którzy muszą znaleźć pieniądze na długotrwałe leczenie. Sposobem na trudny i kontrowersyjny temat na scenie ma być pantomima, oryginalna scenografia i świetni tancerze. Przedstawienie powstało we współpracy z Wrocławskim Teatrem Pantominy, założonym przez Henryka Tomaszewskiego.

Za choreografię odpowiada Zbigniew Szymczyk, za scenografię i wizualizacje Nordyk, za muzykę Max Kowalski, za kostiumy Monika Rostecka-Komorowska.
Premiera w sobotę (29.01) o godz. 19. Spektakl będzie można zobaczyć też w niedzielę (30.01) w Studio Telewizji Lublin, przy ul. Raabego 2 w Lublinie. Początek - godz. 19.

Bilety: 10 zł (studenckie) i 20 zł - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w lubelskiej telewizji na godzinę przed spektaklem. Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21.

neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów “Bliski Wschód”\"Zwierzątka małe zwierzenia\"

Spektakl inspirowany bajkami Siergieja Kozłowa. Siergiej Kozłow był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorów bajek krajach byłego ZSRR. Bohaterami krótkich historyjek uczynił mieszkańców lasu:

Te nieco surrealistyczne opowiastki o przygodach jeżyka, niedźwiadka, zająca, czy wilka były inspiracją wielu filmów, audycji, wieczorynek. Teraz Paweł Passini przeniósł je na teatralną scenę. Powstał spektakl mądry i zabawny - coś dla dorosłych i dla dzieci.

Występują: Puchacz – Joanna Lewicka, Wiewiórka – Katarzyna Tadeusz, Jeż – Elżbieta Rojek, Niedźwiedź – Dariusz Jeż, Pies – Maciej Wyczański, Ryś – Agata Meilute, Zając – Sean Palmer. Za scenografię odpowiada Osioł – Paweł Korbus, a za kostiumy El Bruzda.

Spektakl można zobaczyć jeszcze w sobotę i niedzielę (29-30.01) o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury, przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie. Bilety: 10 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz przed spektaklem. Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21.

Teatr Osterwy \"Wiele hałasu o nic”

Na pozór "Wiele hałasu o nic” to prosta historia. Dwie pary się kochają i pomimo intryg wszystko kończy się szczęśliwie. Na pozór to zwykły romans. Tylko na pozór. – Kto przyjdzie na Szekspira, nie pożałuje – mówi Jerzy Rogalski, który w spektaklu zagra komisarza.

Sztukę reżyseruje Tadeusz Bradecki. Bradecki przeniósł akcję sztuki na Sycylię i przesunął ją w czasie.
Premiera w sobotę, 29 stycznia o godzinie 19. Spektakle: 30 stycznia, 1, 2, 4, 5, 6 lutego o godz. 19. Premiera studencka – 3 lutego o godz. 19. Bilety w cenie 15–35 zł.

Teatr Andersena \"Przygody pszczółki Mai”

Musicalowa opowieść dla dzieci o przyjaźni i poświęceniu w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Teksty piosenek napisał Bogusław Byrski, a muzykę skomponował Marcin Partyka. Scenografia: Eva Farkaąova, choreografia: Paulina Andrzejewska.

Najbliższe spektakle: niedziela (30.01), godz. 10 i 12. Teatr im. H.Ch. Andersena mieści się na ul. Dominikańskiej 1 w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna