Teatr

Widowisko Świąteczne Christmas Show w Centrum Spotkania Kultur

Dodano: 9 listopada 2017, 09:09

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Już 17 grudnia w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprezentowane zostanie największe w Polsce Widowisko Świąteczne - Christmas Show. Pokaz odbędzie się dwa razy - o godz. 16 i 19.30.

Po raz pierwszy w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur zobaczymy największe w Polsce Widowisko Świąteczne Christmas Show.

Premiera Widowiska odbyła się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Christmas Show to podróż w świat najpiękniejszych świątecznych tradycji. Przewodnikami po tej niezwykłej krainie będą lubiani aktorzy m.in. Wiktor Zborowski, Zdzisław Wardejn, Wojciech Duryasz, Marek Lewandowski, Piotr Wyszomirski, soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej: Magdalena Idzik, Monika Mych-Nowicka, Adam Zdunikowski i utalentowani tancerze baletu.

Artyści, słowem, śpiewem, tańcem i bajkowymi historiami, stworzą radosną, świąteczną atmosferę, która nie opuści Was przez całe nadchodzące Święta. Widowisko rozpocznie Walc Śnieżynek, świąteczna klasyka, beż której żadne święta nie mogą się obejść, pózniej znajdziemy się w XIX wiecznej Anglii, aby na nowo odkryć mądrość, zapisaną przez Dickensa na kartach "Opowieści Wigilijnej".O marzenia dzieci i dorosłych zatroszczy się niezastąpiony ich adresat Święty Mikołaj. W programie Widowiska znajdą się piękne sceny baletowe z "Dziadka do Orzechów” P. Czajkowskiego, pas de deux i wariacje solowe, Walc Kwiatów w nietypowej odsłonie, sceny zimowe do muzyki A.Vivaldiego, a także Medytacja z Opery Thais.

Podczas spektaklu wyczarowana zostanie Szopka Betlejemska, usłyszycie znane i lubiane kolędy polskie, nastrojowe utwory Bożonarodzeniowe w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego Opery Narodowej. W Widowisku udział wezmą dwa Lubelskie Chóry, Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Akademicki Chór ,,Pueri Noestri"

Bilety w cenie 80, 110 i 130 zł do nabycia w kasach CSK lub on line na eventim.pl i ebilet.pl.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Felicja
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Felicja
Felicja (4 dni temu o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skąd wiecie, że taniej? byłam na Widowisku w Warszawiei płaciłam 180 ale warto, rodzina była zachwycona
Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2017 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za ,110 PLN ??? To w stolicy taniej a ludzie bogatsi. Skandal.
Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2017 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bardzo polskie , tradycyjne Christmas , nie ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna