Teatr

"Wiele hałasu o nic” w Teatrze Osterwy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2011, 09:44

<br />
Kto przyjdzie na Szekspira, nie pożałuje – zapewnia Jerzy Rogalski (na zdjęciu)<br />
 (FOT. ARCHIWUM TEA

Kto przyjdzie na Szekspira, nie pożałuje – zapewnia Jerzy Rogalski (na zdjęciu)
(FOT. ARCHIWUM TEA

W sobotę w Teatrze Osterwy premiera "Wiele hałasu o nic”, komedii o tym, że wciąż musimy się uczyć miłości. Reżyser przeniósł akcję sztuki na Sycylię i przesunął ją w czasie.

Na pozór "Wiele hałasu o nic” to prosta historia. Dwie pary się kochają i pomimo intryg wszystko kończy się szczęśliwie. Na pozór to zwykły romans. Tylko na pozór. – Kto przyjdzie na Szekspira, nie pożałuje. A potem będzie musiał sobie odpowiedzieć na dwa pytania. Co to za hałas i co to za nic – mówi Jerzy Rogalski, który w spektaklu zagra komisarza.

Zdaniem znawców, "Wiele hałasu o nic” to najciekawsza komedia Szekspira, w której wiele spraw balansuje na granicy dramatu. Aż dziw, że nigdy jej w lubelskich teatrach nie wystawiono.

Sztukę reżyseruje Tadeusz Bradecki, aktor i reżyser, który ma za sobą staż w Teatrze Laboratorium Jerzego Grotowskiego, naukę u Petera Brooka i wiele wspaniałych spektakli w krakowskim Starym Teatrze. Na scenie śmietanka lubelskich aktorów. Na znakomitym plakacie do spektaklu Magdalena Sztejman-Lipowska dosiada Jerzego Rogalskiego i rozmawia przez telefon komórkowy. – Tadeusz Bradecki przeniósł akcję sztuki na Sycylię i nieco przesunął ją w czasie – dodaje Rogalski.

Spektakl zapowiada się intrygująco. – Będzie sycylijska mafia, kobiety w czerni i pejzaż pachnący pomarańczami i winem – zapowiadają realizatorzy. Nowością będzie muzyka na żywo, towarzysząca szekspirowskiej komedii. Zapowiada się pyszna zabawa z przesłaniem w tle. Kiedy się już pośmiejecie na Szekspirze, przyjdzie czas na refleksję. – Szekspir napisał sztukę o miłości. Dokładnie o tym, że człowiek musi do niej dojrzeć – tłumaczy Rogalski.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna