Teatr

Więzienny "Sen nocy letniej" w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2013, 20:01
Autor: am

W piątek i w sobotę (15-16.02) w dawnych Warsztatach Kultury zobaczymy "Sen nocy letniej” w reż. Joanny Lewickiej. W role głównych bohaterów wcielili się osadzeni w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim.

Spektakl miał swoją premierę w trakcie ostatnich Konfrontacji Teatralnych. Publiczność, która szczelnie wypełniła widownię Chatki Żaka, nagrodziła artystów owacją na stojąco.

Teraz kolejna okazja, by zobaczyć na scenie "ofiary resocjalizacji”. Osadzeni, którzy zanim wcielili się w postaci szekspirowskiej komedii, długo pracowali z reżyserką m.in. nad scenografią, kostiumami czy tekstem.

Dlatego ci, którzy liczą na wierną adaptację sztuki, mogą się rozczarować. Usłyszą za to dialogi napisane w więziennej grypserze. Ironiczne, inteligentne, wywołujące u widzów salwy śmiechu.

Choć to ich pierwsze kroki na teatralnej scenie, więźniowie radzą sobie na niej znakomicie. Są po prostu sobą.


Zapaleni.org

"Sen nocy letniej” w reż. Joanny Lewickiej to pierwszy projekt grupy Zapaleni.org. Jego koordynatorem jest aktor lubelskich teatrów: Sceny Prapremier InVitro i neTTheatre – Dariusz Jeż.

Grupa chce angażować w działania kulturotwórcze i artystyczne osoby społecznie wykluczone: chore, bezdomne, niepełnosprawne, osadzone w więzieniach.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna