Teatr

"Wiosna Teatralna” w Chatce Żaka (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2011, 14:07

Teatr "Tuż Po” pokaże możliwość wykorzystania ludzkiego ciała w teatrze (MACIEJ BIELEC/ MATERIAŁY O
Teatr \"Tuż Po” pokaże możliwość wykorzystania ludzkiego ciała w teatrze (MACIEJ BIELEC/ MATERIAŁY O

Przez trzy dni (1-3.04) w ACK "Chatka Żaka” zobaczymy wszystkie teatry studenckie działające w Lublinie. Spektaklom towarzyszą koncerty, wystawy, wykłady. Wstęp wolny.

– Trzy dekady temu Andrzej Rozhin robił w Lublinie studenckie Wiosny Teatralne. To był najważniejszy festiwal studentów w Polsce. Potem była dług przerwa. Zrobiliśmy nasz festiwal po to, żeby o Lublinie znów było głośno w Polsce – mówi Daniel Adamczyk z ACK Chatka Żaka, koordynator sceny teatralnej i pomysłodawca festiwalu.

Najważniejszy element "Wiosny Teatralnej” to spektakle. W piątek (1.04) o godz. 19 zobaczymy "Improv Show” w wykonaniu grupy "No Potatoes”. O godz. 20 rozpocznie się pojedynek poetów slamerów i freestyleowców z Lublina poprzedzony uczonym wykładem Bogusława Wróblewskiego, redaktora naczelnego "Akcentu”.

W sobotę o godz. 18 rozpocznie się pokaz Teatru Enigmatic z KUL, o 19 teatr "Tuż Po” zagra spektakl "Dziewięć miliardów imion Boga”. – Polecam przedstawienie "Strona 44” Teatru Projektowego, które zaczyna się o 20. To historia licealistki, która ma kłopoty w szkole, nie dogaduje się z rodzicami i ucieka w wirtualny świat – mówi Adamczyk.

W niedzielę o godz. 18 Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej zaprezentuje spektakl "Opium”. Godzinę później Teatr Realium zagra "Anatomię sukcesu”, a o godz. 20 Teatr Tak – spektakl "Cykl”.

Wiosna Teatralna to także koncerty. W sobotę o godz. 22 zagra grupa "Melodia w Polsce” nagrodzona na Mikołajkach Folkowych. Również w sobotę, ale o godz. 12 zaczną się " 24 h ze sztuką”. – To intensywne godziny warsztatów, wystaw, wykładów. Zwracam uwagę na warsztaty pisania oper – mówi Daniel Adamczyk.

Teatralny weekend to początek wiosennego zawirowania w teatrze. Kolejne spektakle w kwietniu. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna