Teatr

Witt-Michałowski i Kalinowski głodni Hamsuna

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2010, 03:04

Fikcja literacka i fakty biograficzne, teatr dramatyczny i taneczny wymieszają się w spektaklu "Głód Knuta Hamsuna”. Premiera 5.06.

Przedstawienie za punkt wyjścia bierze powieść "Głód” norweskiego prozaika Knuta Hamsuna, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1920 za książkę "Błogosławieństwo ziemi”.

Spektakl nie będzie adaptacją powieści, ale inspirowaną nią opowieścią o pogmatwanych losach Knuta Hamsuna, który był gorącym zwolennikiem Hitlera, związkach między literaturą a życiem, a także szerzej – analizą relacji jednostka–społeczeństwo.

Głównymi współtwórcami spektaklu są Łukasz Witt-Michałowski, dyrektor Sceny Prapremier "InVitro”, Ryszard Kalinowski z Lubelskiego Teatru Tańca i Karen S. Foss, szefowa Karen Foss Quiet Works, wcześniej wieloletnia dyrektorka artystyczna Norwegian National Company of Contemporary Dance "Carte Blanche” z Bergen.

Scenografię przygotowuje Norweg Tormod Lindgren (realizował scenografie do oper w Norwegii i Francji, współpracował też z praskim zespołem Farma v Jaskini. Muzykę tworzy młody norweski kompozytor i wiolonczelista Isak Anderssen.

Tytułowa rola pisarza powierzona została Jackowi Brzezińskiemu z Teatru Provisorium. Wystąpią też tancerze, których przygotuje Foss na kwietniowych warsztatach w Lublinie.

Premiera "Głodu Knuta Hamsuna” odbędzie się w Art Studio, tymczasowej siedzibie Teatru Centralnego 5 czerwca – w Noc Kultury.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna